Phalaenopsis Mini Stands White Pot Shelf Near Window

Koupel v citronové vodě nakopne orchidej energií. Povyroste a obsype se květy

Orchideje nestačí jednoduše jen koupit a položit na nějaké místo. Jedná se o dost náročné a vybíravé květiny. Stává se, že po prvním kvetení se nové květy neobjeví dlouhou dobu. Je to obvykle kvůli nedostatečné péči. Vyzkoušejte tuto jednu složku a vaše orchidej bude mít radost.

Zalévání orchideje

Pokud jde o klasiku, nejlepší je orchideje zavlažovat takzvanými vodními koupelemi. Květinu jednoduše vložíte do větší nádoby s vodou a necháte ji 20–30 minut ponořenou. Za tuto dobu si orchidej vezme tolik vody, kolik potřebuje. Potom ji nevkládejte zpět do květináče, ale nechte pár minut na místě, odkud bude moci přebytečná voda stéct.

Mohlo by vás zajímat:  Pro bohaté kvetení potřebují muškáty dostatek živin a správné podmínky

Orchideje zaléváme jednou týdně, nejlépe ráno. Zkontrolujeme, zda je půda v květináči suchá. Nejlepší je to udělat prstem. Pokud cítíme vlhkost, musíme se zaléváním několik dní ještě počkat. O tom, zda naše květina potřebuje vodu, nám hodně řekne stav jejích kořenů. Pokud jsou kořeny hnědé, znamená to, že má orchidej vody hodně. Pokud jsou kořeny bílé, má vody málo. Zelené kořeny značí, že rostlina právě teď nic nepotřebuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Zalévání citronem

Je třeba zvážit, jak květiny podpořit. V případě orchidejí se jako neocenitelná pomoc při růstu ukázal citron a šťáva z tohoto ovoce. Citron je zdrojem vitamínů a minerálů potřebných i pro rostliny. Má také baktericidní vlastnosti. Přidání citronu do vody změní kyselou reakci a díky tomu porostou.

Mohlo by vás zajímat:  Banánové hnojivo třikrát jinak: orchideje potěší a pokvetou jako o závod

Stačí přidat jen pár kapek do vodní lázně pro orchidej, aby znovu získala svou krásu. Díky tomu se listy zazelenají a zesílí a na stoncích se objeví více květů. Důležité upozornění je, že toto řešení nelze používat často. Stačí jednou měsíčně, nebo dokonce jednou za dva měsíce, určitě ne při každém zalévání.

Zdroj: https://www.bioleaf.co.nz/articles/plant-growth-with-citric-acid
Přidat na Seznam.cz