Treatment Viburnum Bushes With Fungicide From Pests During Flowering Spraying Plants With Sprayer Garden Care

Plevel se nevyhýbá žádné zahradě. Lze s ním ale bojovat i jinak než agresivní chemií

I malé množství chemických čističů nebo odstraňovačů plevele je pro rostliny nebezpečné. Může to dokonce vést ke zdravotním problémům nejen s ledvinami, ale také jinými orgány. Chemické čističe nejsou vhodné ani pro životní prostředí, vždy byste s nimi měli manipulovat v rukavicích a chránit se.

Jak odstranit plevel a další škůdce z rostlin?

Když kupujete různé produkty na odstranění plevele, možná ani nevíte, kolik chemických látek obsahují. Proto je vhodné se zaměřit na domácí prostředky, které budou účinné, levné a hlavně neškodné pro lidské zdraví a životní prostředí. Stačí přitom mít doma obyčejný ocet, který smíchejte s vodou. Jak ho používat? Smíchejte ho s vodou, nalijte do rozprašovače a postříkejte jím plevel.

Mohlo by vás zajímat:  Červen přeje sázení mnoha druhů zeleniny. Nezapomeňte na špenát, zelí ani kedlubny

Dávejte si ale pozor, abyste octem nepostříkali také jiné rostliny a traviny, protože by uhynuly. Můžete zkusit také jinou metodu, díky které se zbavíte agresivnějších druhů plevele. Budete potřebovat dvě sklenice epsomské soli, láhev octa a 1/4 hrnku prostředku na mytí nádobí. Smíchejte sůl, ocet a mýdlo a nalijte do rozprašovače.

Zdroj obrázku: Freepik

Škodlivé prostředky můžete vynechat

Před každým použitím tuto směs promíchejte, aby se ocet smíchal se solí. Je to nejen levná, ale hlavně bezpečná alternativa odstranění plevele. Proto už nemusíte kupovat žádné drahé a chemické čističe, které mohou ublížit vašemu zdraví. Plevel můžete také ručně vytrhat, což sice není nejoblíbenější činnost, ale bude to velmi účinné.

Mohlo by vás zajímat:  Výsadba a hnojení rajčat

Nejlepší bude se plevelu úplně vyhnout, v některých případech to ale není možné. Pokud máte rostliny a květiny venku na zahradě, nemůžete ovlivnit, jestli vám na ně budou chodit zvířata nebo se do půdy dostanou další látky, které přispějí k tomu, že plevel vyroste velmi rychle. Pravidelným odstraněním ho ale můžete porazit. Chemické čističe použijte jako poslední možnost, když už budete mít pocit, že nic jiného nepomáhá.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-kill-weeds-naturally/
Přidat na Seznam.cz