Horizontal Shot Hand Gardening Glove Plants Strawberry Bush

Zimní čas je jako stvořený pro plánování zahrady na příští rok

Zimní období může být ideálním časem pro plánování a přípravu na jarní zahradničení. Přestože venku možná panuje chlad a mráz, váš zahradní plán může začít pomalu pučet a vzkvétat. Zde je pár klíčových kroků, které vám pomohou vytvořit krásnou a prosperující zahradu v nadcházející jarní a letní sezóně.

Analýza minulé sezóny

Začněte hodnocením minulé sezóny. Co fungovalo dobře a co bylo méně úspěšné? Zaznamenávejte své postřehy o rostlinách, které si vedly nejlépe, a dělejte si poznámky o půdě a pozici záhonů. Toto zhodnocení vám poskytne cenné informace pro lepší plánování. Možná zjistíte, že potřebujete některé záhony přesunout a budete s tím na jaro počítat předem.

Mohlo by vás zajímat:  Jedny z nejjedovatějších rostlin potkáme i v našich podmínkách. Namístě je největší opatrnost

Výběr rostlin a semínek

Na základě analýzy si stanovte, jaké rostliny chcete letos pěstovat. Tady začíná zábava. Prohlédněte si katalogy a vyberte odrůdy vhodné pro vaši oblast a podmínky. Objednejte semena včas, abyste měli dostatek času na přípravu semenáčů před jarem. Nakupujte podle toho, kolik máte na zahradě místo. Každý záhon a rostliny si pečlivě rozdělte, abyste potom neměli příliš mnoho nebo málo.

Closeup Hands With Spatula Digging Up Ripe Carrots Garden Bed Harvesting Agriculture Farming Gardening Autumn Work Natural Eco Food Healthy Eating Concept
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava půdy

I když je venku zima, můžete začít s přípravou půdy. Dodáte-li do půdy organický materiál, jako je kompost nebo hnůj, můžete zlepšit její strukturu a živinový obsah. Vyhrabte postele a zajistěte, aby byla půda dostatečně volná a propustná. Anebo si alespoň připravte dobrý kompost a najděte místo, kde si můžete na jaře jednoduše sehnat dobrý hnůj.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé jsou pro komáry obzvláště přitažliví. Roli hraje fyzická aktivita i krevní skupina

Plánování designu zahrady

Vytvořte si plánek zahrady s ohledem na různé faktory, jako jsou slunce, stín, a vzájemné vztahy mezi rostlinami. Určete si, kde budou umístěny jednotlivé druhy rostlin, aby dosáhly optimálního růstu a vzájemného doplňování. Všechny rostliny na sebe nějak působí. Když je správně vysadíte, můžete odradit škůdce a zvětšit úrodu. Tento plán vám usnadní přípravu půdy a výsadbu, a zároveň vytvoří harmonický vzhled vaší zahrady.

Zdroj: https://www.waysidegardens.com/blog/8-rules-for-planting-the-perfect-spring-garden
Přidat na Seznam.cz