Treatment Roses From Pests Aphids Fungi Remedy Roses From Diseases Pests

Škůdci ohrožují rostliny i v zimě. S těmito typy zápasí zahradníci nejčastěji

Zimní období může být pro zahradníky výzvou, protože někteří škůdci a parazité mohou přežívat i v chladných teplotách a poškozovat rostliny. Identifikace těchto zimních škůdců a znalost jejich vlivu na zahradu jsou klíčové pro úspěšnou ochranu rostlin během zimy. Zde je seznam běžných zimních škůdců a jejich charakteristik:

1. Mšice (Aphidoidea)

Mšice jsou malé, měkké hmyzí škůdci, kteří se živí šťávami z rostlin. I v zimě mohou přežívat na stoncích nebo pod listy rostlin. Mšice mohou poškodit rostliny tím, že je oslabují a způsobují deformace listů.

Mohlo by vás zajímat:  Příroda nabízí mnoho materiálu pro tvoření vánočních dekorací

2. Slimáci (Gastropoda)

Slimáci jsou měkkými, plži podobnými tvory, kteří mohou být aktivní i v chladných teplotách. Mohou poškozovat rostliny tím, že okusují listy a zanechávají slizké stopy na rostlinách.

3. Pavouci (Araneae)

Pavouci jsou obvykle přítomní v zahradě po celý rok. Některé druhy pavouků mohou být užiteční, protože se živí škůdci. Nicméně někteří pavouci mohou způsobit škody na rostlinách tím, že pletou husté pavučiny, které brání vstupu světla a vzduchu k rostlinám.

Soft Focus Spider Waiting Center Its Web
Zdroj obrázku: Freepik

4. Housenky

Některé housenky, jako jsou housenky můry zimolezu, mohou zůstat aktivní i v zimních měsících. Tyto housenky se živí listy a mladými výhonky rostlin a mohou způsobit vážné poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Jezevce odradí od návštěv zahrady repelenty, světlo i vysoký plot

5. Plísňové onemocnění

Plísňová onemocnění, jako je padlí, mohou být problémem v zimním období, zejména pokud jsou rostliny v uzavřeném prostoru, jako je skleník. Padlí může poškodit listy a květy, což způsobuje ztrátu vitality rostliny.

6. Plevel

I v zimě mohou některé druhy plevelů vytrvat a růst. Plevel může soutěžit s rostlinami o živiny a prostor, což může způsobit oslabení rostlin.

Abychom ochránili zahradu před zimními škůdci, je důležité pravidelně kontrolovat rostliny a provádět preventivní opatření. Použití organických pesticidů nebo pastí na slimáky může pomoci kontrolovat škůdce. Důležité je také udržovat zahradu čistou od odumřelých rostlin a listů, které by mohly sloužit jako úkryt pro škůdce. Pravidelná údržba a pozornost vám umožní udržet vaši zahradu zdravou a krásnou i v zimních měsících.

Zdroj: https://www.jimsmowing.com.au/2017/05/common-garden-pests-winter/
Přidat na Seznam.cz