Green Grass Isolated Green Background

Zima dala trávníku zabrat. Na novou sezonu ho připraví několik důležitých kroků

Jestliže byla zima náročná na sníh a trávník byl zasněžený po delší dobu, bude nutné se o něj postarat v jarních měsících. Ušlapaný sníh není pro trávník nic dobrého, protože na jaře pak bude vypadat špatně. Abychom trávník připravili na následující jaro, už na konci zimy byste měli udělat několik kroků, kterými ho oživíte. Ovlivníte tím jeho zdraví i vzhled.

Jestli máte trávník plný krtinců, odstraňte je

Při zakládání trávníku se vyplatí investovat do sítí proti krkům, díky tomu budete mít jarní přípravu trávníku v tomto ohledu za sebou. Jinak se ale krtinců budete muset zbavit jiným způsobem. Pokud máte dostatek zeminy, bude tento proces jednodušší. Poté můžete válcovat trávník. Je to způsob, jak eliminovat vzduch v půdě, která je po zimě tvrdá a postupně rozmrzá.

Mohlo by vás zajímat:  Při honbě za dokonalým trávníkem nadělají mnozí spoustu zbytečných chyb. Méně je někdy více

K tomu používejte válec, který nebude těžší než 50 kg. Na povrchu půdy pak během zimy vznikají drobné útvary, které zabraňují pronikání vody ke kořenům. Současně s tím můžete také odstranit drny, což zlepší růst trávníku. Až bude půda suchá, můžete trávník nakypřit. Není to jednoduchá práce, proto je zapotřebí ji dělat opatrně. Hodí se k tomu hrábě, které mají místo zubů nože, a pokud máte trávník větší, můžete použít mechanický vertikutátor.

Zdroj obrázku: Freepik

Myslete na budoucnost svého trávníku

Na domácím trávníku byste vertikutaci měli dělat alespoň jednou za celé vegetační období, stačí začít až ve třetím roce od jeho založení. Pak bude nutné trávník také provzdušnit. Můžete k tomu použít mechanický perlátor, který si můžete i půjčit. Pokud máte pouze malý pozemek, budou vám stačit nástroje s kovovými hroty.

Mohlo by vás zajímat:  4 kroky k obnově trávníku po zimě: bude hustý a rychle poroste

Někdy se stane, že po odhrnutí sněhu uvidíte prázdná místa, kde tráva vůbec není. Bude tedy nutné ji znovu vysadit, aby byl trávník znovu jako nový. Udělejte to co nejdříve, protože jinak místa zarostou plevelem a jinými rostlinami, kterých se pak již nezbavíte.

Zdroj: https://langslawncare.com/blog/lawn-care/end-winter-early-spring/
Přidat na Seznam.cz