Baby Sitting Green Grass

Zahrada plná krásných rostlin se může proměnit v nebezpečné území. Jedovaté rostliny ohrožují hlavně děti

Při výsadbě rostlin na své zahradě byste se měli nechat ovlivnit nejen tím, jak budou vypadat, ale také tím, jestli jsou bezpečné nejen pro vás, ale také pro děti nebo zvířata, které se budou na zahradě pohybovat. Jedovaté plody nebo listy mohou být velmi nebezpečné, pokud děti ztratíte z dohledu. Myslete na to zejména tehdy, pokud děti ještě nemohou pochopit to, že jim rostlina může ublížit.

Jaké rostliny se na vaši zahradu nehodí?

Jedovatých rostlin je opravdu spousta druhů. Patří mezi ně keře, stromy i trvalé květiny. Jejich květy mohou být krásné, ale také velmi nebezpečné. Případy otravy můžete vidět u dospělých osob, takže si umíte představit, co mohou udělat s malým dětským tělem. Děti velmi rády trhají květiny, ale bohužel si neuvědomují, že je to nebezpečné. Navíc si často děti pletou druhy ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Díky vyvážené stravě získá tělo všechny potřebné živiny a zůstane zdravé. Začněte ještě dnes

V horkém počasí je to ještě horší. Rostliny v teple vypouštějí látky, které způsobí popáleniny kůže, což může představovat hrozbu. Trvalka, která se jmenuje třemdava bílá, je toho zářným příkladem. Uvolňuje éterické oleje způsobující nepříjemné popáleniny, které svědí a jsou zarudlé. Velké trny zase mají zimolez nebo akát.

Zdroj obrázku: Freepik

Okrasná zahrada může být nebezpečná

Na zahradě můžete mít velké množství jedovatých rostlin, možná o tom ani nebudete vědět. Jsou mezi nimi také konvalinky, pivoňky nebo srdíčka. Pozor si dávejte obzvlášť na konvalinku, protože stačí jen voda z vázy a může vám přivodit smrt. Z dalších rostlin je tu třeba tulipán, hyacint nebo jedovatý tis. Jsou to rostliny, které způsobují zdravotní problémy, stejně jako břečťan nebo hortenzie popínavá.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla při používání mikrovlnné trouby: na prvním místě bezpečnost

Jak děti ochránit před jedovatými květinami? Nejlepší bude je na zahradu vůbec nevysazovat. Pokud tak ale uděláte, bude nutné je ohraničit tak, aby se k nim malé děti vůbec nedostaly. Dejte je na místa, která jsou těžko dostupná a kam se děti nemohou vyšplhat ani k nim spadnout. Vychovávejte děti tak, aby věděly, že na rostliny se nemá sahat ani jíst jejich plody.

Zdroj: https://www.chop.edu/news/health-tip/know-plants-your-garden-your-child-s-safety
Přidat na Seznam.cz