Amazed Surprised Woman Holds Breath Feels Amazed Holds Fresh Cabbage Face Applies Hydrogel Patches Eyes Remove Wrinkles Undergoes Beauty Procedures Isolated Beige Background

Zelné obklady zastaví zánět i nachlazení. K jejich přípravě postačí jen zelí a obvaz

Zelné obklady jsou velmi účinné při zdravotních problémech, využívají se především v přírodní medicíně. Díky obsahu účinných látek se hodí nejen na bolesti kloubů a záněty prsou, ale využijete je také při jiných komplikacích. Jak můžete zelné obklady využít a jak na ně? Poradíme, na co se hodí a jaké látky zelí obsahuje. Budete překvapeni jeho vlastnostmi!

Zelné obklady jsou vhodné téměř pro všechny

Zelí je zdrojem vlákniny, ale také kyseliny listové, která se bude hodit především těhotným ženám. Kromě toho ale obsahuje také vysoké množství draslíku, hořčíku a dalších látek, které našemu tělu dodají spoustu energie. Zelí se ale vyplatí nejen jíst, můžete ho využít také na bolesti. Kromě toho zelná šťáva pomůže při kocovině a můžete si jí ulevit také od škodlivých látek. Podpoříte tak svou imunitu.

Mohlo by vás zajímat:  Zdraví těla začíná ve střevech. Většina lidí si tento orgán systematicky ničí

Zelí si můžete dát, i když držíte dietu, protože obsahuje velmi málo kalorií. Zábaly si můžete udělat velmi jednoduše. Budete k tomu potřebovat pouze listy zelí a také obvaz, kterým je zajistíte. Poté už stačí jen počkat a pak každých několik hodin listy měnit na čerstvé, aby byly pořád stejně účinné.

Zdroj obrázku: Freepik

Obklady můžete použít i při zánětu průdušek

Pokud chcete podpořit léčbu například průdušek, bude se zelí také hodit. Nejdříve se ale poraďte s lékařem, protože je možné, že pouze zelí vám nepomůže. Můžete jím ale podpořit léčbu bronchitidy nebo zánětu. Zmírníte tím bolest a odstraníte toxiny z těla. Zelí pomůže také v boji s křečovými žílami nebo anémií.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se správně starat o zahradní rostliny?

Zelné obklady používají také ženy, které mají problémy s kojením a trpí záněty prsu. Listy pak stačí přiložit na prsa, zajistit obvazem a nechat přes noc působit. Na oblast zánětu byste ale neměli moc tlačit, protože by se mohl zastavit průtok krve. Obklady ze zelných listů nejsou pro nikoho nebezpečné, jen je potřeba dávat pozor na to, abyste na postižená místa příliš netlačili.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/breastfeeding/cabbage-leaves
Přidat na Seznam.cz