Vodni Meloun

Během parného léta osvěží pokožku nejlépe melounová péče. Pleť bude hydratovaná a sametová na dotek

Meloun je oblíbená pochoutka hlavně v létě, protože osvěží dospělé i děti. Věděli jste, že ho můžete využít také při péči o pokožku? Meloun je plný vitaminu A, C a také B. Z devadesáti procent ho tvoří obyčejná voda. Je to tedy potravina, která je přímo stvořená pro kosmetické účely.

Meloun dokáže vyhladit vrásky

Můžete ho využít během parného léta, kdy pomůže pokožce po opalování. Stačí se pomazat po opalování vymačkaným melounovým džusem. Počkejte 10–15 minut a následně naneste na pokožku hydratační krém. Výsledky uvidíte hned po prvním použití. Vyrobit si můžete také melounovou masku.

Mohlo by vás zajímat:  Zdraví těla začíná ve střevech. Většina lidí si tento orgán systematicky ničí
Zdroj obrázku: Freepik

Nejdříve smíchejte dužinu melounu se zralým banánem, který předtím rozmačkejte na kaši. Přidejte lžičku přírodního jogurtu a výslednou směs naneste na obličej, krk i dekolt. Nechte dvacet minut působit a nakonec opláchněte vlažnou vodou. Nezapomeňte poté nanést hydratační krém.

Melounové masky zklidní pokožku po opalování

Každý miluje horké léto. Sluneční paprsky jsou v určité míře zdravé, ale pokud na slunci trávíte dlouhé hodiny, pokožka se vysuší a bude sevřená. Proto použijte melounový džus, který smíchejte s mlékem nebo krémem. Nechte co nejdéle působit, a pokud nebudete muset, tak směs vůbec neoplachujte.

Mohlo by vás zajímat:  Mech a plevel mezi dlažebními kostkami vypadají odolně. Zaručeně je porazí tři domácí postřiky
Zdroj obrázku: Freepik

Meloun patří mezi potraviny, které jsou hlavně v létě velmi oblíbené. Milují ho především děti, proto které je meloun sladká a rychlá pochoutka. Mnohým z nich ale dělají problém jadýrka, která se těžko polykají. Lze je z melounu buď vybrat, nebo je při konzumaci vyplivnout. Z melounu si můžete udělat také domácí zmrzlinu, která přijde vhod nejen v létě, ale můžete si horké dny připomenout i v zimních měsících. Dejte v obchodech pozor, jaký meloun si vybíráte. Některé ještě nemusí být zralé, ostatní zase mohou být přezrálé a nebudou chutnat dobře. Raději je kupujte v obchodech, kde máte jistotu, že vás neoklamou.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/watermelon-health-benefits
Přidat na Seznam.cz