Ze starého chleba ještě vykouzlíte originální dobrotu. Kombinace s česnekem zachutná celé rodině
O nutričních hodnotách a zdravotních přínosech česneku toho bylo napsáno už mnoho. Nemůže být pochyb o tom, že česnek výrazně posiluje imunitu a bojuje proti nemocem. Jenže i když se ho snažíme pravidelně zařazovat do jídelníčku, snadno se stane, že se nám zkrátka přejí. Jak ho zakomponovat do stravy, aby chutnal vám i celé rodině?
Využít můžete i staré pečivo
Můžete z něj vykouzlit třeba česnekový chléb. Tento recept je ideální s bochníkem chleba, který se několik dní pozapomněl v batohu nebo chlebníku. Kouzlit ale můžete i se zcela čerstvým chlebem. Dále budete potřebovat:
- 8–10 stroužků česneku,
- 200 gramů másla,
- 100 gramů parmazánu,
- 2 lžíce nasekané petrželky,
- 2 lžíce nasekaného koriandru.
Do misky s máslem přidejte oloupané stroužky česneku nakrájené na co nejdrobnější kousky. Můžete ho i prolisovat, pokud se vám nechce česnek krájet. Zasypte máslo s česnekem parmazánem, petrželkou a koriandrem. Trochu parmazánu a koriandru si schovejte ještě na později. Vše důkladně promíchejte, dokud nedosáhnete hladké a jednolité konzistence. Bochník chleba rozkrojte podélně na polovinu a jeho střed namažte česnekovým máslem.
Zapečte vše v troubě
Obě poloviny chleba spojte dohromady a důkladně obalte alobalem. Pak celý bochník vložte na pět až deset minut do trouby předehřáté na 180 °C. Jde o to, aby se máslo rozpustilo, nasáklo do pečiva a chléb byl přitom po vytažení z trouby teplý a křupavý. Nakonec ještě teplý bochník ozdobte dalším parmazánem a koriandrem.
Podobný postup můžeme udělat i s jiným pečivem, například rohlíky, croissanty, bagetami nebo houskami, jen upravte množství másla a ostatních ingrediencí. Výhodou je, že takto můžete využít i několik dní staré pečivo, které bude po propečení chutnat opět jako čerstvé. Předkrm se skvěle hodí k rajčatovému nebo vaječnému salátu s černým kmínem. Chutná je i kombinace s cizrnovým humusem.
Zdroj: https://dinnerthendessert.com/sliced-garlic-bread-loaf/