Garlic 1336910 1920[1]

Vytěžte z česneku maximum zdravých látek, vaše tělo vám poděkuje

Česnek je považován za jedno z nejúčinnějších přírodních antibiotik. Vlastnosti česneku se však neomezují pouze na schopnost zničit bakterie, a tím posílit ochranu proti nachlazení, infekcím nebo chřipce. Biologicky aktivní látky obsažené ve stroužcích česneku účinně snižují krevní tlak a hladinu cukru v krvi, významně zrychlují metabolismus, a urychlují tak ztrátu zbytečných kilogramů, zlepšují také vzhled pokožky a chrání ledviny. Česnek lze také bezpečně použít při pěstování květin a pro odstranění škůdců ze zahrady. Jaké jsou další zajímavé způsoby využití česneku? 

Mohlo by vás zajímat:  Zeleninu lze úspěšně pěstovat i na balkoně. Stačí dodržet několik zásad

Mléko s česnekem  

Česnek je skutečný zlatý důl biologicky aktivních sloučenin a látek, které mají různé prospěšné vlastnosti. Česnek je bohatý na vitamín C, A, B1, B2, draslík, vápník, hořčík, kobalt, chrom a nikl. Rozdrcený česnek přidaný do teplého mléka účinně podporuje léčbu chřipky a virové infekce, jak potvrzují provedené studie. Směs usnadňuje vykašlávání sekretů, snižuje horečku a posiluje pocení, čímž urychluje zotavení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Voda s česnekem 

Tato jednoduchá směs má všestranné účinky. Pomáhá s mnoha onemocněními, a je-li konzumována každé ráno, urychluje metabolické procesy. Voda s česnekem stimuluje líná střeva, zvyšuje sekreci žluči, stimuluje práci mozku a podporuje uvolňování serotoninu. Nadrcený česnek nechte 10 minut odstát a poté jej jednoduše přimíchejte do vody. 

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata můžete využít i jinak, než říká okolí. Ušetříte mnoho hodin práce

Voda z okurky a česneku

Přírodní medicína po staletí používá česnek v boji proti parazitům. Ideální je v tomto případě směs z nakládaných okurek a česneku. Tato směs je na přípravu velmi jednoduchá. Umístěte 10 drcených stroužků česneku do litrové nádoby, zalijte je vodou z nakládaných okurek a nechte 10 dní odstát na tmavém a chladném místě. Aby tato léčba dosáhla požadovaných výsledků, je nutné ji aplikovat s přestávkou po tři týdny. Směs konzumujte po dobu jednoho týdne, týden vynechejte a poté opět týden konzumujte.

Mohlo by vás zajímat:  Řada druhů zeleniny vyniká svým přínosem pro zdraví
Zdroj obrázku: Pixabay

Česnekový extrakt proti škůdcům

Na bázi česneku můžete také připravit extrakt, který se účinně vyrovná s mšicemi, roztoči, bakteriemi a houbovými onemocněními. Nakrájejte najemno 200 g česneku, zalijte jej 10 litry vody a nechte jeden den odstát. Vodu přeceďte, nalijte do rozprašovače a použijte na napadené rostliny. 

Zdroj: https://pharmeasy.in/blog/top-10-health-benefits-of-garlic/
Přidat na Seznam.cz