Ovocna Skvrna1

Skvrny z letního ovoce lze vyprat snadno. Chce to jen znát ty správné prostředky

Letní sezóna plná šťavnatých a zdravých druhů ovoce je tady a s ní i ošklivé skvrny na vašem oblečení. Jak se jich ale zbavit? Přinášíme snadné a účinné rady, jak skvěle vyčistit oblečení i od těch největších skvrn. Už se nikdy nebudete trápit při praní prádla.

Ovocná sezóna je v plném proudu, to je jistá věc. I když je ovoce velmi lahodné, šťavnaté a hlavně zdravé, vytváří na oblečení jen těžko vypratelné skvrny. Nemusíte se však bát, protože pro každou skvrnu existuje prostředek, se kterým bude vaše oblečení zase jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Malý průvodce péčí o pokojové rostliny: ke spokojenosti potřebují jen trochu pozornosti
Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastější nehoda? Jahody!

Mezi nejčastější skvrny v letní sezóně patří jistě ty od jahod. Stopy po jahodové šťávě na oblečení mohou být podobné těm od lesních plodů. Pomoci dokáže pasta z boraxu, kterou zředíte trochou vody. Pokud skvrna není zaschlá a ještě s ní lze manipulovat, můžete pastu zesílit pomocí amoniaku. Skvrna se od látky hezky odpojí a pomocí teplé vody ji lehce odstraníte.

Čerstvá rybízová šťáva

Při sbírání rybízu se můžete velmi snadno ušpinit od šťávy z těchto lahodných bobulí. Látku hned namočte do mléka, díky tomu se skvrna nestačí na vlákna chytit. Nechte působit mléko i několik hodin a pak klasicky oblečení vyperte. Pokud je špinavá tkanina bílá, nalijte na skvrnu peroxid vodíku a smíchejte jej s pár kapkami amoniaku. Hned poté oblečení vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Proti nepříjemnému pálení žáhy existuje rychlá pomoc. Speciální léky vůbec nebudete potřebovat

U hedvábné halenky a rybízu je nutné postupovat opatrně. Vyčistit ji můžete vatovým tamponem namočeným v octu. Pod skvrnu položte starší hadřík, aby se neprosákl ocet i do druhé strany halenky.

Zdroj obrázku: Freepik

Borůvky jsou velkým nepřítelem

Obarvila vám borůvka vaše oblíbené oblečení? Pak je nutné namočit alespoň na půl hodiny látku do kyselého mléka. Pokud je oblečení bavlněné, pak můžete podpořit mléko ještě citronovou šťávou. Po půl hodině působení nezapomeňte opláchnout oblečení pod teplou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný popel je vhodným hnojivem pro stromy, keře nebo ovoce

Na skvrnu z třešní je nutné co nejdříve nalít horkou vodu a lít proud vody, dokud skvrna úplně nezmizí. Vroucí vodu nalijte do misky a pomocí šálku lijte vodu stále dokola na tkaninu.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/how-to-remove-fruit-stains/
Přidat na Seznam.cz