Food Poisoning Enteritis Irritable Bowel Syndrome Large Intestine Is Womans Body

Zdraví těla začíná ve střevech. Většina lidí si tento orgán systematicky ničí

Zdraví začíná i končí v našich střevech. Metabolismus musí fungovat správně, abyste se dobře cítili. Dobrý stav střevního mikrobiomu určuje, nakolik se vaše tělo dokáže bránit nejen bakteriím, ale také virům. Jaké návyky děláme, aniž bychom si to uvědomovali, a trpí tím především naše střeva? Některé potraviny nebo činnosti, které děláte, mohou ovlivnit vaše zdraví.

V každém jídelníčku by mělo být pět porcí zeleniny

Lékaři i odborníci na výživu upozorňují na to, že mnozí lidé jedí nejen nezdravě, ale například vůbec neznají některé druhy ovoce nebo zeleniny. Přitom je potřeba, abychom jich do sebe denně dostali alespoň pět porcí. Zelenina obsahuje nejen vitaminy, ale také další látky, které našemu tělu prospějí, a naše střeva pak budou fungovat normálně a bez problémů.

Mohlo by vás zajímat:  Banánová slupka: Pomocník květin do časů moderních

Pokud tělu nebudete dodávat vlákninu, poznáte to nejdříve na svých střevech. Právě v zelenině se jí nachází nejvíce. Dejte také pozor na množství bílého pečiva nebo rýže. I tyto potraviny mohou střevům dělat problémy. Cukr patří do potravy asi každého z nás, důležité je ale regulovat množství, které přijmeme. Je to velmi častá chyba, které se dopouštíme. Stačí jen náhražky, které střevům nebudou vyhovovat, a vaše tělo vám to dá najevo.

Zdroj obrázku: Freepik

Alkohol a cigarety škodí nejen střevům

Alkohol i cigarety jsou prostředky, které mohou uškodit ve velkém játrům. Drogy ničí tělo a dostanou se do všech orgánů, které pak postupně chřadnou a přestávají plnit svou funkci. I některé diety mohou způsobit problémy. Maso patří mezi potraviny, které se velmi těžko tráví, a může trvat i několik hodin, než se tomu tak skutečně stane.

Mohlo by vás zajímat:  Návštěvy srnců na zahradě nebývají vítané. Existují však účinné metody, jak je odradit

Alkohol zase přispívá k cirhóze jater. Hrozí vyšší riziko rakoviny, a může dokonce degradovat mozkové buňky. Dalšími návyky, které nejsou vhodné pro střeva a tělo celkově, je pravidelné braní antibiotik. Nejlepší je společně s nimi brát také probiotika, která podpoří střevní mikroflóru.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/326941
Přidat na Seznam.cz