Orchids 595242 1920

Místo je pro orchidej klíčové. To rozhodne, jestli bude krásně kvést, nebo vadnout

Orchideje jsou celkem nenáročné rostliny, potřebují ale pravidelnou péči. Nejedná se pouze o zálivku nebo velikost květináče, je potřeba jim zajistit také vhodné místo, na kterém budou dlouhou dobu. Rostlina je nádherná, a proto je nutné vědět, jak jí dopřát ty nejlepší podmínky. Jedině tak se vám odvděčí svými krásnými květy.

Mají orchideje rády slunce, nebo raději stín?

Orchideje se pěstují především doma. Co všechno potřebujete vědět o jejich péči? Jsou to exotické rostliny, které pocházejí z jihovýchodní Asie. Některé odrůdy jsou i z jiných částí světa. Proto je jejich pěstování v našem podnebí obtížnější. Potřebují určitou pozornost, a pokud se o ně dobře postaráte, odmění se vám svými květy, kterými se budete těšit dlouhé měsíce.

Mohlo by vás zajímat:  Česnekový postřik vyřeší problém se mšicemi efektivně a bez zatížení rostlin

Pokud máte s pěstováním rostlin zkušenosti, určitě je využijete právě při pěstování orchidejí, protože to jsou květiny, které jsou náročnější. Orchideje jsou většinou v květináči, který je průhledný, aby byly vidět kořeny. Ty je velmi důležité sledovat, protože podle nich snadno zjistíte, jestli je rostlina nemocná. Orchideje sice mají rády světlo, ale na přímé slunce byste je dávat neměli.

Zdroj obrázku: Freepik

Kam orchidej umístit, aby se měla dobře?

Orchideje potřebují sluneční světlo, ale také není dobré je na slunci dlouho nechávat. V podzimních a zimních měsících budou orchideje potřebovat zvláštní péči, protože mají jiné podmínky než v létě. Nedávejte je k oknům, která směřují na sever, protože jinak ztratí sílu k růstu nebo kvetení. Orchideji je nutné dopřávat pravidelnou zálivku nebo ji kropit.

Mohlo by vás zajímat:  Chryzantémy pomohou udržet klíšťata daleko od zahrady

Nechávejte je na jednom místě a nepřesouvejte je. Orchideje tím mohou velmi trpět a v následujících měsících nemusí vůbec vykvést. Bez světla pak nebude možné docílit toho, že květina poroste. Jestli rostlina začne ztrácet svou zelenou barvu a květy budou chřadnout a opadávat, bude potřeba ji přesunout, aby se vzpamatovala.

Zdroj: https://www.gardeningchores.com/best-place-for-orchids-in-the-house/
Přidat na Seznam.cz