Gardening 2518377 1920

Zbavte svou zahradu plevele jednou provždy. Za nejúčinnější prostředky nedáte skoro ani korunu

Plevel na zahradě může způsobit mnoho problémů. Přírodní prostředky vám mohou efektivně pomoci s jeho odstraněním, aniž byste se museli obávat o zdraví planety, dalších rostlin, domácích mazlíčků nebo malých dětí na zahradě. Podívejme se, jak můžete bojovat s plevelem přírodní cestou, za kterou zaplatíte jen zlomek ceny oproti chemickým prostředkům.

Jedlá soda a lihový ocet

Spolehlivým domácím prostředkem na plevel je jedlá soda. Stačí smíchat jedlou sodu s vodou v poměru 1 : 2, nalít do lahve s rozprašovačem a nastříkat na místa, kde se chcete zbavit plevelu. Soda si poradí s plevelem i na těžko dostupných místech, například ve spárách dlažby na terase.

Mohlo by vás zajímat:  Prořezání odlehčí koruny ovocných stromů a zajistí jim dostatek světla

Lihový ocet je také velmi efektivní proti plevelu. Je hodně kyselý, díky čemuž si poradí i s odolným plevelem. Smíchejte vodu a ocet (poměr 1 : 2), nalijte do lahve s rozprašovačem, nastříkejte na plevel a máte hotovo. Dávejte si pozor, aby se ocet nedostal na okolní rostliny, protože by je mohl poškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Dřevěný popel a prostředek na nádobí

Dřevěný popel je stejně efektivní jako předchozí metody. Má vysoké pH, díky tomu zničí veškerý plevel, ke kterému se dostane. Popel jednoduše nasypejte pod rostliny na půdu a nechte ho vstřebat. Plevel zmizí a půda získá důležitou výživu.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte si domácí bio postřik, který ochrání celou zahradu proti škůdcům

Prostředek na nádobí by vás možná ani nenapadl, ale funguje skvěle. Smíchejte 1/3 šálku prostředku na mytí nádobí s vodou v lahvi s rozprašovačem. Lahev důkladně promíchejte a nastříkejte na plevel na zahradě. Stejně jako u octa si dávejte pozor, aby se prostředek nedostal na okolní rostliny.

Mulčování je přirozenou cestou k zahradě bez plevelu

Mulčování je spolehlivým způsobem, jak se zbavit plevele bez použití jakýchkoli prostředků. Použít můžete karton nebo noviny, které jednoduše rozprostřete mezi rostlinami. Nesmíte nechat žádné mezery, protože tam by se plevel objevil. Díky tomu plevel nebude mít k dispozici sluneční světlo a nebude moci růst.

Zdroj: https://www.gardeningetc.com/advice/how-to-get-rid-of-weeds-and-stop-them-from-spreading
Přidat na Seznam.cz