Fresh Strawberries Bowl Wooden Table

Sladké jahody milují děti i dospělí. Šťavnatá pochoutka ale nemusí tělu pouze prospět

Sezona jahod je tu a to znamená, že si budeme moci dopřát zdravé červené plody, které obsahují spoustu vitaminu C i dalších. Můžete je sbírat rovnou ze záhonu, až když jsou krásně červené. Jahody ale mohou způsobit nejen alergickou reakci. Jestli máte po snězení jahody vyrážku nebo jiné zdravotní problémy, měli byste navštívit lékaře. Jahody obsahují silné alergeny, které se mohou přenášet i z matky na dítě.

Jahody mají spoustu výhod, ale pozor na alergie

Jahody obsahují nejen vitamin C, ale najdete v nich také mnoho dalších. Jen tři jahody dodají stejné množství jako jeden citron. Bude vám tedy stačit hrst denně, abyste pokryli denní dávku vitaminů. Rozhodně ale jahody nejsou omezené pouze na céčko. Jsou plné antioxidantů, které pomáhají tělu bojovat s různými neduhy. Jahody také obsahují železo, hořčík a další minerály, kvůli kterým se vyplatí jíst.

Mohlo by vás zajímat:  Citronová koupel je nejlepší relaxace po náročném dni. Dokonale uvolní a podpoří detoxikaci

Jahody mají také pozitivní vliv na naše orgány, zejména na slezinu. Posilují imunitu a také pomohou při trávení, takže je můžete jíst při problémech s trávením nebo žaludkem celkově. Jahody jsou dokonce skvělým prostředkem na bělení zubů – stačí je pouze rozpůlit a natírat si dužinou zuby i dásně. Po každém použití jahody si ale nezapomeňte zuby vyčistit, protože jahody jsou sladké a mohou narušit zubní sklovinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jahody patří mezi známá afrodiziaka

Jahody jsou sladké ovoce, které přináší spoustu radosti. Proto se řadí mezi přírodní afrodiziaka, která navodí dobrou náladu. Jsou plné vitamínů a látek, které zlepší nejen náladu, ale díky nim bude naše tělo fungovat správně. Jsou tu ale také lidé, kteří by jahody jíst neměli, a to nejen kvůli alergiím.

Mohlo by vás zajímat:  Získat semínka z nedobytného granátového jablka lze dvěma jednoduchými způsoby

Jahody nejsou vhodné pro ty, kteří mají alergii na salicyláty, nebo lidi se syndromem dráždivého tračníku nebo nemocnými střevy. Možné kontraindikace se mohou objevit také u jiných lidí, bude to ale individuální. Jahody si můžete snadno vypěstovat na zahradě a využít je k výrobě džemů nebo šťáv.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/strawberries
Přidat na Seznam.cz