Wild Blue Cornflower Green Meadow

Zbavte se plevele bez agresivní chemie. Domácí postřik udělá stejnou službu a neohrozí zdraví

Věděli jste, že i malé množství běžných chemikálií proti plevelu může vést k poškození rostlin, pokud se dostanou na rostliny a plody, které se chystáme konzumovat? Proto je lepší plevel hubit domácími prostředky. Ty chemické způsobují endokrinní poruchy a markantně zvyšují riziko vzniku rakoviny v těle.

Ocet zničí listy

Ačkoliv jsou tato fakta podložená vědeckými důkazy, chemikálie se stále dobře prodávají. Existují přitom daleko lepší způsoby, jak plevel na zahradě eliminovat. Myslete na to i při nákupu zeleniny a ovoce a důkladně vše omyjte, jelikož nevíte, jaké chemikálie byly při pěstování použité. V tomto článku se dozvíte, jakým způsobem vytvořit domácí prostředek na hubení plevele, který je levnější, bezpečnější a účinnější než chemické alternativy.

Mohlo by vás zajímat:  Túje vytvoří nepropustný živý plot i útulné zákoutí. Díky pravidelnému hnojení budou skutečnou okrasou zahrady

Na první metodu budete potřebovat lahev octa a lahev s rozprašovačem. Ocet jednoduše nalijte do rozprašovače a postříkejte jím plevel. Dávejte přitom velký pozor, abyste nepostříkali jiné rostliny a trávu. Ocet můžete naředit i s vodou v poměru jeden díl octa na tři díly vody. Kyselina octová ničí listy plevele, ale není natolik účinná, aby zlikvidovala i kořeny. Proto nejspíš budete muset postup několikrát opakovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Metoda na agresivnější plevel

Druhá metoda vás účinně zbaví agresivnějšího plevele. Potřebovat budete dvě sklenice epsomské soli, lahev octa a čtvrt šálku mycího prostředku. Smíchejte epsomskou sůl, ocet a mýdlo a nalijte vše do lahve s dávkovačem. Důkladně protřepejte a poté naneste na nežádoucí plevel. Tyto metody nepoškodí vaše zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Pro nejkrásnější hortenzie a rododendrony v okolí stačí použít to, co ostatní považují za nepotřebný odpad

Pokud ani jedna metoda nepomůže, znamená to, že plevel ve vaší zahradě je obzvláště odolný. Především pokud jste ho předtím dlouho ignorovali, má nejspíš kořeny velmi hluboko. Jedinou účinnou a zdravotně nezávadnou alternativou je tedy mechanické vytrhání plevele a osázení spár nebo jiných míst vhodnými rostlinami tak, aby plevel už neměl šanci.

Zdroj: https://www.southernliving.com/garden/grumpy-gardener/10-awful-weeds-and-how-to-kill-them
Přidat na Seznam.cz