Orchids 595242 1920

Zlepšete svůj život pomocí zelených rostlin. Jsou nádherné a pročistí vzduch

Zelené rostliny jsou vhodné nejen na balkony a terasy, ale také do místností, ve kterých trávíte čas. Některé totiž mohou vylepšit podmínky v bytě, vdechnou do sebe nebezpečné toxiny z ovzduší a doma se budete cítit mnohem lépe. Jaké rostliny patří do seznamu těch, které pomohou vyčistit vzduch?

Rostliny v květináči mohou nejen zdobit byt, ale také pomoci

Mezi rostliny, které můžete pěstovat doma v květináčích a zároveň budou čistit vzduch, se řadí například tchynin jazyk. Je to velmi oblíbená rostlina, protože se hodí i do čistě pánského bytu. Potřebuje mírné zalévání a nevadí jí ani přímé sluneční paprsky. Dalším je lopatkovec, který má lesklé listy a bílé květy. Má raději vyšší vlhkost, zalévat ho stačí dvakrát do týdne.

Mohlo by vás zajímat:  Správná zálivka je pro pokojové rostliny klíčová. Každá květina potřebuje individuální přístup
Zdroj obrázku: Freepik

Spící panna je další květina, která se hodí do interiérů. Má ráda hodně světla, ale přímé slunce nesnese. Můžete ji dát i do místností, kde není velké teplo. Přes zimu ji stačí zalévat jednou za 10 dní, přes léto jednou týdně. Dracéna se hodí do kuřáckých bytů a kanceláří. Její listy můžete rosit, ale také nemá ráda přímé slunce.

Mezi oblíbené rostliny patří fíkus

Filodendron se znovu dostává do popředí. Můžete ho postavit do stínu nebo polostínu, stačí ho zalévat jednou za deset dní. Má ale rád orosené listy, proto na to nezapomínejte. Jinak je to rostlina nenáročná, stejně jako fíkus. Ten patří mezi nejčastější pokojové rostliny, které mohou navíc pročistit vzduch. Mají rády světlo a vyšší teploty. Nedávejte ho blízko oken, kde často větráte, protože průvan nesnese.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte v obchodě vánoční hvězdu, která bude skutečnou ozdobou domova
Zdroj obrázku: Freepik

Orchidej je velmi oblíbená rostlina. Díky svým květům je ideálním dárkem, ale potřebuje vhodné podmínky, aby mohla dělat radost. Neměla by stát ve vodě, ale potřebuje jednou za deset dní prolít, aby si vzala tolik vody, kolik potřebuje. Břečťan patří mezi rostliny, kterým stačí nízké teploty k tomu, aby rostly. Ideálních je patnáct stupňů, ale v zimě může teplota klesnout až na sedm.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/best-air-cleaning-plants
Přidat na Seznam.cz