Bobkovy List1

Úžasné účinky bobkového listu jsou známy po tisíciletí. Využijte jejich zázračnou sílu i vy

Bobkové listy má doma v kuchyni snad každá žena, protože se bez nich neobejdeme při vaření jakéhokoli domácího vývaru. Výzkumy ukázaly, že bobkový list obsahuje až 55 biologicky aktivních látek, které mají velmi pozitivní účinek na systém lidského těla. Není se čemu divit, že jsou široce používány. Rozdrcené listy stačí zalít vroucí vodou a získáte jedinečný lék, který zlepší vaše trávení a podpoří zdraví a pevnost vašich kloubů.

Zdroj obrázku: Freepik

Tato bylina je známá také pod názvem vavřín vznešený a ve starověkém Řecku byla považována za posvátnou. Vítězové starořeckých olympijských her také dostávali jako odměnu za své úsilí věnec z vavřínu. To je důkazem toho, že o zázračných vlastnostech bobkového listu věděli již tenkrát. Ve většině případů se dnes používá v kuchyni, ale skvěle ho můžete využít i pro posílení svého zdraví. Jak to udělat a na co pomůže? Podívejte se, jak můžete tuto starověkou bylinu využít naplno nejen pro své chuťové pohárky, ale také pro lepší zdraví celého organismu.

Mohlo by vás zajímat:  Majoránková mast nesmí v domácí lékárničce chybět. K její výrobě postačí dvě ingredience

Co pro vás může tato bylina udělat?

Je zapotřebí si uvědomit, že bobkové listy mají analgetické a protizánětlivé vlastnosti, takže jsou pro tělo skutečně pozitivní. Jejich konzumace se doporučuje lidem, kteří mají problémy s ledvinovými kameny. Kromě toho je tato bylina skvělá také pro ty, kteří trpí infekcemi horních cest dýchacích. Je dobré listy zahřát, zabalit do gázy a poté aplikovat teplý obklad na hrudník.

Zdroj obrázku: Freepik

Olej je skvělý pro zdraví

Velkou výhodou této bylinky je, že ji můžete zakoupit kdekoli v obchodě anebo si ji nechat navážit a zakoupit ji tímto způsobem. Kromě bobkových listů byste se měli soustředit také na bobkový olej, který má uklidňující účinky na kosti, podporuje trávení a střevní peristaltiku a pomáhá játrům, aby pracovaly mnohem lépe. Olej můžete zakoupit v obchodech pro zdravý životní styl. Vyzkoušejte ho a zaručeně nebudete litovat!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/5-possible-uses-for-bay-leaf
Přidat na Seznam.cz