Green Leaves Palm Tree Background Building Close Up Blurred Focus Natural Background

Ozdobnice obrovská vyroste až do 4 metrů. Tato okrasná tráva je vhodná jako živý plot

Dekorativní tráva se stává stále populárnější. Je to hlavně z toho důvodu, že může fungovat jako zajímavá alternativa ke klasickému živému plotu. Není moc náročná a nejlepší doba na její výsadbu je právě teď.

Vzhled fontány

Ozdobnice obrovská, tak zní název této dekorativní trávy, která je ideální do zahrady. Vytváří silné, velké shluky a nádherné květenství. Jde o lehce kultivovatelný druh rostliny, nenáročný a plně odolný vůči mrazu. Pro začátečníky nebo mírně kvalifikovanější zahradníky tedy neexistuje lepší volba.

Mohlo by vás zajímat:  Olověnec ouškatý svými drobnými kvítky vytvoří na zahradě kousek jižní Francie

Tato vysoká tráva dorůstá výšky až 4 metrů a svým vzrůstem připomíná fontánu. Na jednom místě může růst i několik let. Nejlepší doba k výsadbě této rostliny je na jaře nebo na podzim. Proto pokud máte v plánu, aby se tato okrasná tráva stala součástí vaší zahrady, je na to nejlepší čas. Od dubna do května, kdy teploty budou trvale nad 10 stupňů, je ideální období.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná výsadba

Kořeny této rostliny by měly být pokryty půdou, nejsou příliš hluboké, dorůstají do hloubky přibližně 15 cm. Pokud to po výsadbě nevypadá na déšť, rostlinu dobře zalijte. Tato rostlina je skvělá i pro začínající zahrádkáře. Nevyžaduje žádnou speciální péči. Dokáže dobře tolerovat nízké teploty, ale na podzim je dobré ji přikrýt kůrou nebo suchými listy.

Mohlo by vás zajímat:  Stinné kouty zahrady jsou ideální pro pěstování řady krásných rostlin

Pamatujte na to, že rostlina se dokáže pořádně rozrůst, proto byste jí měli vyčlenit dostatek místa. Ve třetím roce po výsadbě může tato tráva dorůst do své největší výšky. Požadavky této rostliny na půdu jsou velmi nízké. V příliš suchých nebo mokrých podmínkách bude tráva růst pomaleji než v substrátu s přiměřenou střední vlhkostí. Když odejdou mrazy, je dobré zbavit se suchých výhonků, aby měla rostlina dostatek síly na další růst. V polovině března je správný čas pro prořezávání rostliny.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-miscanthus/
Přidat na Seznam.cz