Musky1

Zbavte se konečně všech much i komárů. Ten nejlepší prostředek nabízí sama příroda

Mnozí lidé se domnívají, že je téměř nemožné zbavit se otravných much a komárů. Jejich přítomnost bohužel k létu patří. Dokáží nám pěkně zprotivit nejen prázdniny u vody či v lese, ale také třeba dovolenou u moře. Je všeobecně známo, že ani repelenty nejsou natolik účinné, aby nás těchto otravných malých živočichů zbavily. Nemusíte ale žít v milné představě, že se s nimi nedá nic dělat. Much i komárů se můžete zbavit poměrně dobře, jen musíte vědět, co na ně platí. Vyzkoušejte tyto způsoby, díky kterým je odradíte.

Mohlo by vás zajímat:  Za chřadnoucími tújemi často stojí škůdci. Proti lykokazovi je nutné nasadit chemický postřik
Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky

Nejlepší, co můžete udělat, je zbavit se much a komárů přírodní cestou. Velmi vhodný způsob je právě využití bylin. Ne ovšem všechny bylinky, které najdete na zahradě, ale pouze ty, jejichž vůně je mouchám i komárům velmi nepříjemná. Zpravidla se jedná o bylinky, které jsou silně aromatické a vadí hmyzu, jako jsou komáři a mouchy, jelikož mají příliš citlivý čich. Mezi tyto bylinky jednoznačně patří rozmarýn, bazalka, meduňka, levandule, máta a koriandr. Pokud vás tedy trápí mouchy a komáři v interiéru, umístěte tyto byliny kolem vchodových dveří a před okna. Pokud potřebujete účinný repelent na výlety, naložte tyto byliny do alkoholu.

Mohlo by vás zajímat:  Přestože můžou krtci zahradě prospět, většina při pohledu na krtiny šílí. Vyhnat je není nemožné
Zdroj obrázku: Pixabay

Esenciální oleje

Pokud nemáte možnost použít bylinky nebo jsou vám sympatičtější jiné vůně, můžete velmi snadno použít i esenciální oleje, ve kterých najdete mnohem širší paletu vůní, které odpuzují právě mouchy a komáry. Využít můžete všechny esenciální oleje výše zmíněných bylin. Navíc můžete koupit ještě citronovou trávu, citronelu, cedrové dřevo nebo třeba hřebíček. Využít je můžete v aromalampě, ale také jako vhodný přírodní repelent. Jen musíte být opatrní a dodržet poměry surovin, neboť příliš silný esenciální olej může podráždit vaši pokožku. Pro použití na kůži tedy smíchejte 200 ml základového oleje (jojobový, slunečnicový, olivový) a nakapejte do něho 40 kapek vonného esenciálního oleje. Pak už stačí jen pořádně promíchat a použít.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/ph/in-the-home/how-to-get-rid-of-flies-fleas-and-mosquitoes.html
Přidat na Seznam.cz