Closeup Selective Focus Shot Pigeons Park With Greenery

Balkony jsou pro holuby velkým lákadlem. Odstraší je některé zvuky, dekorace i zábrany

Problém holubů ve městě je velmi vážný. Tito ptáci jsou pod částečnou ochranou, a proto se rychle množí a nechávají svůj trus na okenních parapetech a balkonech. Jejich přítomnost je nebezpečná pro lidské zdraví, protože jsou zdrojem nebezpečných chorob, jako například ornitózy, salmonelózy a lymské nemoci. Hnízda, která vytvářejí, jsou rájem pro hmyz a larvy. Pro zbavení se tohoto problému je nejlepší použít více metod současně.

Zdroj jídla

Prvním důležitým pravidlem, které byste měli dodržovat, je holuby nikdy nekrmit. V blízkosti velkých shluků lidí mají většinou dostatek jídla, takže se nemusí snažit hledat jídlo. Pokud máte tendenci, že chcete tyto ptáky krmit zrnem nebo chlebem, měli byste na to rychle zapomenout. Pokud tuto chybu uděláte jednou, holubi se k vám budou neustále vracet. Také požádejte sousedy, aby se pokusili nakládat správně s odpadem, aby holubům nevznikala místa k občerstvení.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mšicím efektivně působí ocet a jedlá soda

Nejjednodušší způsob, jak chránit balkon před holuby, je koupit mřížku, přes kterou ptáci nebudou létat dovnitř. Náklady na nákup nejsou vysoké, ačkoli musí být pečlivě instalovány na háčky vyvrtané do zdi. Nezapomeňte, že překážku musíte přichytit pevně, jinak holubi využijí každou mezeru k hnízdění.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstrašující prostředky

Holubi jsou plaší ptáci, takže můžete použít jednoduché vybavení, které je vystraší. K tomu lze použít barevné ventilátory, zvonky a CD zavěšená na šňůře, která odráží sluneční světlo. Kromě toho mohou být na zábradlí zavěšeny plastové sáčky; vějí ve větru a vydávají pro holuby nepříjemný zvuk. Musíte však pamatovat na to, že holubi jsou chytrá zvířata a rychle si zvyknou na různé překážky, a proto se rychle ukážou jako neúčinné.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocnáře často trápí choroby stromů, zachránit ovocnou úrodu pomůže hlavně prevence

Holubi mají své přirozené nepřátele ve formě dravých ptáků. Proto můžete na zábradlí nainstalovat sovu, jestřába nebo sokola. Můžete také pouštět nahrávky, které obsahují zvukové signály zvířat, která se jim nelíbí. Použít můžete také hroty. Tato metoda se nezdá být příliš humánní, což je zjevně chyba. Takové překážky brání ptákům v přistání. Jsou mimořádně ceněné pro svou vysokou účinnost, a proto se používají na obytné a veřejné budovy.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz