Farmers Are Sowing Seed Plants Into Ground Growing Seedling Transplant Planting Vegetables

Rostliny jsou radost, ale také starost. Kvůli nejčastějším chybám zbytečně hynou

Pokojové květiny jsou hlavně ozdobou interiéru. Dodají domu nebo bytu zajímavé kouzlo a díky nim se doma cítíme mnohem lépe. Spousta lidí ale dělá chyby, které je mohou stát cennou květinu. Je potřeba vědět, jaké potřebuje hnojivo, jak často ji zalévat a také jak se starat o květy. Představíme chyby, kterých je potřeba se vyvarovat, jestli si chcete květiny užívat po delší dobu.

Zalévání je nutné, ale dejte pozor na množství

Zalévání rostlin je hlavní téma, protože v něm lidé často chybují. Některé rostliny totiž potřebují vody méně, jiné zase více. Nedostatek vody nebo přelití květiny patří mezi nejčastější chyby vůbec. Kvůli tomu květiny častou osychají nebo umírají na přebytečnou vlhkost. Proto je nutné si o daném druhu rostliny zjistit co nejvíce a podle toho jí dopřát zálivku. Obecně platí, že je lepší květině dopřát vody méně než více.

Mohlo by vás zajímat:  Procházka přírodou může skončit tragicky. Tyto rostliny raději obejděte obloukem

Někteří pěstitelé květiny nechávají na tmavých místech a poté se diví, že nerostou nebo nevykvetou. Květiny ale potřebují dostatek denního světla, některé dokonce potřebují slunce, ze kterého čerpají energii. Sice jsou rostliny, které mohou zůstat ve stínu, ale není jich mnoho. Jestli květinu umístíte do rohu místnosti, není divu, že neroste.

Zdroj obrázku: Freepik

Problémem je nadměrné hnojení a nedostatek výsadby

Mnoho květin potřebuje ke svému růstu a kvetení pokojovou teplotu, která by se neměla moc měnit. Jestli je dáte do vyhřáté místnosti, kde bude navíc spousta světla, nepomůžete jim, ale naopak se může stát, že rostlina vyschne a bude hynout. Problém je i nadměrné hnojení. Každá rostlina potřebuje občas pomoci hnojením, aby měla dostatek živin k růstu a kvetení. Neznamená to ale, že pokud ji budete hnojit hodně, že o to více pokvete. Opak je bohužel pravdou.

Mohlo by vás zajímat:  Vyrobte si domácí chilli olej: hodí se nejen do omáček, vyléčí ischias a pomůže zhubnout

Mnozí pěstitelé své rostliny vůbec nepřesazují. Při každé koupi nové rostliny byste ji měli přesadit do nového, protože nikdy nevíte, jak dlouho je květina v původním květináči a zemině. Proto je nutné na to myslet a květině dopřát nové místo k růstu každé dva roky, co se týče starších květin. Mladé rostliny můžete přesazovat každý rok.

Zdroj: https://www.pilea.com/post/the-most-common-mistakes-people-make-with-plants
Přidat na Seznam.cz