Man Holding Fresh Potatoes

Nečekaně účinný lék, který má každý doma: brambory na neobvyklý způsob

Lidová medicína je plná levných a účinných metod, jak se uzdravit z rýmy, nachlazení nebo kašle. Některé z nich už jsou dávno zapomenuty, přitom přinášejí lidem úlevu a potřebné prostředky seženete dnes téměř všude. Mezi takové potraviny, které jsou zároveň lékem, patří také brambory. Používaly se hlavně k čištění horních dýchacích cest a také zmírňovaly kašel.

Nespoléhejte se na koupené přípravky z lékárny, nejdříve zkuste domácí metody

Brambory mají široké využití a také velkou hodnotu, co se týče zdraví. Jsou plné cenných látek a dalších složek, které přispívají ke správnému fungování těla. Mohou být dokonce součástí zdravého životního stylu, ale nesmíme na jejich přípravu používat tuk. Bramborami si můžete obložit hruď nebo jejich odvar inhalovat.

Mohlo by vás zajímat:  Skutečně dobrý chřest pozná málokdo. Podle několika znaků budete mít jistotu opravdové delikatesy
Zdroj obrázku: Pixabay

Inhalaci navíc můžete provádět dvěma způsoby – buď vařením brambor, nebo jen jejich slupek. V obou případech je nutné brambory dobře očistit a omýt. Brambory nebo slupky vařte na mírném ohni, hrnec následně položte na stůl a vycházející páru vdechujte nosem a vydechujte ústy. Můžete si hlavu zakrýt ručníkem, jak se to u inhalací dělá z důvodů unikání páry.

Dbejte na bezpečnost a inhalujte opatrně

Samotná inhalace by neměla být delší než 15 minut. V případě dětí by to mělo být maximálně pět minut a navíc pod dohledem dospělého člověka. Je nutné myslet hlavně na bezpečnost – hrnec s horkou tekutinou dejte tak, abyste se nespálili ani se tekutina nevylila. Hlavu mějte v bezpečné vzdálenosti, abyste páru cítili, ale nespálili si nos nebo pokožku obličeje.

Mohlo by vás zajímat:  Přistřihávat šlahouny nebo ne?
Zdroj obrázku: Freepik

Po inhalaci byste měli hodinu odpočívat, žádná fyzická námaha, žádné jídlo, jen doplňujte tekutiny. Můžete inhalovat až třikrát denně a po několika dnech pocítíte úlevu od ucpaného nosu, zmírní se bolesti a také se vám zahřeje tělo. Starší lidé by se měli poradit s lékařem, jestli inhalaci mohou provádět. Pokud máte horečky nebo krvácíte, měli byste se inhalaci vyhnout.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-potatoes
Přidat na Seznam.cz