Zavesne Rostliny

Závěsné rostliny ušetří místo a zároveň interiér ozvláštní. Toto jsou nejlepší druhy

Pokud toužíte po útulném domově, rozhodně byste ho měli doplnit o nějaké pokojové rostliny. Jestliže pro ně nemáte dostatek místa, zvolte závěsné rostliny. Ty dáte snadno kamkoli, kde je potřebujete. Jediné, na co musíte dát pozor, je umístění. Dejte je tam, kudy neprocházíte, aby vám nepřekážely. Které závěsné rostliny vypadají nejlépe? Zkuste některou z následujících.

Dischidie

Dischidie patří k velice zajímavým rostlinám. I když je to sukulent, pěstujeme ji jako závěsnou rostlinu. Její listy jsou malé a tvrdé, svým tvarem připomínají knoflíky. Jsou uspořádané paralelně podél dlouhých výhonků. Pokud nevyužijete závěsný květináč, umístěte rostlinu na okraj police, odkud může volně viset dolů. Má ráda dostatek světla, ale ne přímé slunce. Lepší je pro ni krátkodobé sucho než přemokřená půda.

Mohlo by vás zajímat:  Kaktusy jsou vděčné a nenáročné rostliny, ke spokojenosti ale potřebují vhodný substrát
Zdroj obrázku: Freepik

Hoja

Hoja patří k liánám a jako taková roste velice rychle. Typické jsou pro ni masité listy a sladce vonící květy. Velice se jí daří na světle, ale nikoli na přímém slunci. Ve stínu poroste také, její růst ale nebude tak intenzívní a také počet květů bude nižší. Hoju můžete vést pomocí podpěry, kdekoli budete chtít. Výhonky jsou poměrně těžké, takže zvolte masivnější nádoby, jestliže nejde o závěsný květináč.

Voděnka tříbarevná

Této rostlině se skvěle daří v závěsném květináči nebo na okraji police. Obvykle roste na dostatečném světle, nikoli však na přímém slunci. Slunce totiž může spálit listy rostliny. Příliš mnoho stínu způsobí, že rostlina přijde o své krásné fialové pruhy. Voděnka sice poroste, ale bez své největší přednosti: její listy budou zelené. Pro krásné fialové zbarvení je také důležité rostlinu přihnojovat přípravkem s vysokým obsahem dusíku.

Mohlo by vás zajímat:  Zkáza, která se skrývá uvnitř. Malé mušky nejsou to nejhorší, co rostliny ohrožuje
Zdroj obrázku: Freepik

Syngonium

Opět je zapotřebí jasná poloha, ale ne přímé sluneční světlo. Vlhkost je pro tuto rostlinu důležitá: nezapomínejte ji pravidelně zalévat a čas od času pokropit vodou také její listy. V zimě zálivku omezte.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/a32104578/best-indoor-hanging-plants/
Přidat na Seznam.cz