Decorative Sansevieria Plant Wooden Table Living Room

Sanseviera odpustí i malé chyby při pěstování. Při správné péči se odmění krásnými kvítky

Sanseviera je rostlina, která se v poslední době těší čím dál větší oblibě. Je to hlavně kvůli tomu, že vypadá krásně na pohled a také je její pěstování jednoduchou záležitostí. Je vhodná pro začátečníky a známá je spíše jako tchynin jazyk. Jestli uvažujete o koupi této květiny, je dobré vědět, jak se o ni starat.

Naučte se základy pěstování, které se budou hodit

Pokud s pěstováním rostlin teprve začínáte, bude vhodné si nastudovat veškeré podmínky, které bude sanseviera potřebovat, aby vám nejen dobře rostla, ale také vykvetla. Vždyť kvůli tomu rostliny pěstujeme. Rostlina má dlouhé a špičaté listy, podle kterých květinu poznáte. Co všechno bude potřebovat? Vhodné místo, dostatečnou zálivku a také příjemnou teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Nezničitelné pokojové rostliny neuhynou ani tomu největšímu zapomnětlivci

Pokud se rostlině bude dařit, můžete ji pak snadno rozmnožit a darovat ostatním. Květináč můžete postavit na světlé místo, ale pozor, ne přímo na sluneční paprsky, které by mohly spálit listy, a rostlina by uhynula. Dařit se jí ale bude také v polostínu, nemusíte se obávat toho, že by rostlina přestala růst. Bude ale potřebovat zálivku. Naštěstí je rostlina zvyklá na sucho, a pokud zapomenete na vodu, nic se nestane. Nesmí ale v květináči zůstávat voda, protože by uhnily kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonalé hnojivo pro pokojové i zahradní rostliny leží na dně hrnku. Využijte čaj naplno
Zdroj obrázku: Freepik

Rostlinu nemusíte každý rok přesazovat

Sanseveria je skvělou rostlinou také pro ty, kteří nemají rádi přesazování. Nemusíte to totiž dělat každý rok, ale pouze v případě, že bude květináč již malý a rostlina nebude mít možnost se dále rozvíjet. Při přesazování vám bude stačit obyčejná zemina, kterou seženete v obchodech. Je to velmi jednoduché, a i proto je květina tolik oblíbená. Snadno ji pak můžete také namnožit.

Stačí odříznout list a nakrájet ho na menší kousky, které dejte do vlhké půdy. Po několika týdnech by se měly objevit nové sazenice, které dejte do nového květináče. Dalším způsobem je udělat to při přesazování, protože se v květináči vytvoří nové sazenice.

Zdroj: https://dengarden.com/gardening/How-to-Grow-Sansevieria
Přidat na Seznam.cz