Pink Dendrobium Orchid Garden

Tyhle exotické krásky se jen tak s něčím nespokojí. Důkladnou péči ale ocení nádhernými květy

Orchideje mají pověst náročných rostlin, které vám neodpustí žádné zaváhání. Pokud se o ně nebudete starat jaksepatří, jistě se to projeví na jejich růstu a ochotě kvést. Mnoho lidí ale netuší, kde je zakopaný pes a co vlastně dělají špatně. Ukážeme vám, jak na orchidej, které se nedaří a odmítá s vámi spolupracovat.

Chybí jí minerály

Orchideje se obvykle prodávají v malých květináčích, které ale neposkytují dost prostoru pro zeminu. Je jí jen málo a obsah minerálních látek se v ní velmi brzy vyčerpá. Orchidej pak začne chřadnout, protože jí schází fosfor, hořčík a draslík. Doplňte je pomocí vhodného hnojiva nebo rostlinu přesaďte do větší nádoby.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto druhy rostlin můžeme vysadit ještě v listopadu

Nevhodné zalévání

Orchidej zalévejte jednou za 5–7 dní. V zimě stačí i méně. Doporučuje se ponořit orchidej na 5 minut do vody a poté nechat okapat. Zabráníte tak nepříjemné hnilobě kořenů. Orchideje také špatně snáší kohoutkovou vodu, a proto ji před zaléváním nechte alespoň 24 hodin odstát.

Zdroj obrázku: Freepik

Nedostatečná teplota nebo světlo

Umístěte orchidej na místo, kam svítí hodně slunce. Hodí se ideálně do jasného a světlého pokoje s balkonem. Rostlinu určitě nedávejte na přímé slunce, neboť se snadno spálí. Optimální teplota během léta je okolo 18–25 stupňů a v zimě ne nižší než 15 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Přichází ideální doba pro sázení brambor. Jednoduché tipy zajistí bohatou úrodu

Oslabené kořeny

Orchidej se v přírodě dokáže udržet klidně i na stromě. Její kořeny proto potřebují hodně síly – toho docílíme tak, že budeme orchidej vždy pěstovat v průhledném květináči. Kořeny získávají svou sílu ze světla. Pamatujte na to i při přesazování.

Jak ji nechat rozkvést?

Vhodné je vystavit rostlinu teplotním rozdílům – ve dne ji nechat ve slunném a teplém pokoji a na noc snížit na 16 až 18 stupňů. Tento teplotní šok obvykle rostlinku vyprovokuje ke kvetení. Pamatujte také na pravidelné zavlažování a rosení, ale nikdy nenechávejte kořeny déle ve stojaté vodě, neboť jim hrozí hniloba.

Zdroj: https://pallensmith.com/2015/12/14/how-to-care-for-phalaenopsis-orchids-after-they-bloom/
Přidat na Seznam.cz