Yellow Dung Fly Golden Dung Fly

Nachystejte ovocným muškám sladkou svačinku. Jednoduchá past je naláká a nepustí

Ovocné mušky jsou velmi malé, ale i přesto dokážou napáchat hodně škody v kuchyni. Nejčastěji se objevují na přelomu července a srpna, ale mohou u nás doma vydržet až do zimních měsíců, když si s nimi včas pořádně neporadíme. Živí se ovocem, zeleninou a zbytky v odpadech nebo odpadkovém koši. Boj proti nim není jednoduchý, ale se správnými prostředky se jich zbavíte rychle.

Jednoduchá past na ovocné mušky

Máte-li doma jablečný ocet, můžete na mušky nastražit velmi jednoduchou, ale účinnou past. Stačí, když nalijete 150 ml jablečného octa do sklenice nebo misky a nádobu překryjete potravinářskou fólií. Na více místech udělejte malé dírky pomocí vidličky nebo párátka. Tím dostanete mouchy do nádoby, ale již se nebudou moci dostat ven. Přiláká je ovocná vůně a past je zlikviduje.

Mohlo by vás zajímat:  Už žádné vyhazování zkaženého jídla. Několik triků uchová potraviny dlouho čerstvé

Použijte proti mouchám ocet

Past na ovocné mušky můžete vyrobit také ze směsi jablečného octa, vody a prostředku na nádobí. Všechny ingredience smíchejte ve stejném poměru a nalijte do sklenice nebo misky. Lepkavá tekutina přiláká hmyz svou sladkou vůní, ale díky prostředku na nádobí se již mušky nedostanou ven. Nechte tuto past přes noc v kuchyni. Ráno budete mít kuchyň bez hmyzu.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovocných mušek se zbavíte i pomocí mléka

Další možností, která vás velmi efektivně zbaví ovocných mušek v kuchyni, je směs mléka, cukru a pepře. V hrnci svařte sklenici mléka, přidejte čtyři lžičky cukru a dvě lžičky pepře. Po uvaření směs nalijte do zavařovací sklenice nebo klasické sklenice. Zakryjte potravinářskou fólií, ve které uděláte malé otvory. Tato past bude fungovat stejně jako předchozí.

Mohlo by vás zajímat:  Některé babské rady proti komárům nefungují, ale je i přírodní cesta prokázaná vědecky

Využijte láhev vína pro kuchyň bez hmyzu

Stejně jako jablečný ocet také víno přitahuje ovocné mušky svou sladkou vůní. Proto můžete využít zbytky vína k tomu, abyste se zbavili nepříjemného hmyzu. Láhev se zbytkem alkoholu nechte v kuchyni. Mouchy víno přitáhne, ale nedostanou se tenkým hrdlem z lahve ven. Po jediné noci nebudete mít v kuchyni prakticky žádnou mušku a vaše ovoce se zeleninou budou v bezpečí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/healthy-home-guide/how-to-get-rid-of-fruit-flies
Přidat na Seznam.cz