Raking Leaves With Fan Rake From Lawn

Září je vhodný čas pro rozvržení zahrady na příští rok

Začátek podzimu je ideálním časem k přemýšlení o tom, co se v zahradě povedlo a co bychom rádi změnili nebo zlepšili. I když listy padají a teploty klesají, naše mysl je stále zaměřená na zahradu. Září je ideální měsíc pro plánování dalšího roku a vytvoření základu pro příští sezónu.

Ohodnoťte minulou sklizeň

Prvním krokem v plánování je ohlédnutí zpět. Zamyslete se nad tím, které rostliny se vám v letošním roce osvědčily a které ne. Možná jste objevili nové rostliny, které byste chtěli vyzkoušet, nebo jste zjistili, že některé stávající rostliny potřebují více slunce nebo stínu. Udělejte si poznámky a fotky o tom, jak vypadá vaše zahrada nyní, ať víte, jak ji upravit na příští rok. Rozhodně se také nebojte experimentovat s novými kombinacemi rostlin. Diskuse s dalšími zahradníky může také přinést cenné tipy.

Mohlo by vás zajímat:  Houby shiitake patří mezi významné zdroje vitamínu D, mědi a vzácných aminokyselin
beautiful-blooming-lavender-grows-garden-private-mansion
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava půdy a kompostování

Září je také skvělý čas pro začátek kompostování listí, které padá ze stromů. Listy můžete shromáždit a použít jako mulč v záhoncích nebo je kompostovat pro budoucí výživu rostlin. Přemýšlejte také o tom, zda je třeba provést půdní testy, abyste mohli lépe upravit pH nebo živiny v půdě pro konkrétní rostliny. Pokud vaše půda vyžaduje úpravy, nyní je vhodný čas je provést. A nezapomeňte na pravidelnou zálivku, zejména pokud je podzim suchý.

Mohlo by vás zajímat:  Zelenina je zdravá, ale jen do určité míry. Někdy může vést až k ledvinovým kamenům

Plánování nové výsadby a nákup semínek

Ačkoli se může zdát, že je příliš brzy na nákup semínek na příští rok, mnoho zahradních center a online obchodů začíná svou nabídku rozšiřovat právě na podzim. To znamená, že můžete najít unikátní odrůdy, které by mohly být později vyprodané. Prohlédněte si katalogy a webové stránky a začněte plánovat, co byste chtěli přidat do své zahrady. Některé rostliny mohou vyžadovat výsadbu již na podzim, abyste mohli na jaře těžit z jejich plné krásy. Také může být užitečné označit místa, kde plánujete novou výsadbu, abyste věděli, kde máte prostor.

Mohlo by vás zajímat:  Voda pro orchideje není tak blahodárná, jak si mnozí myslí. Lepší je nápoj, který pijí ženy ráno a muži večer

Září může být měsícem klidu a odpočinku pro mnoho zahradníků, ale je to také čas přemýšlet dopředu. Věnujte trochu času tomu, abyste se zamysleli nad tím, co byste chtěli změnit, a připravte se na další rok plný květin a radosti ze zahrady.

Zdroj: https://www.treehugger.com/steps-planning-next-years-garden-4853082
Přidat na Seznam.cz