Spatny Dech

Zápach česneku z úst lze zmírnit několika triky. Vychutnejte si své oblíbené jídlo bez obav

V jednom egyptském rčení se praví, že nelze zakrýt jen tři věci: lásku, velblouda a vůni česneku. Tato zelenina je sice zdravá a můžete ji využít téměř do každého jídla jako koření, ale její hlavní nevýhodou je zápach, který bude z vašich úst vycházet po její konzumaci.

Nechte si poradit od odborníků a využijte domácí tipy

Zbigniew Tomasz Nowak, který se zabývá potravinami a jejich vlivem na lidské tělo, doporučuje několik domácích metod, jež pomohou s odstraněním nepříjemného zápachu z česneku. Někteří lidé jedí hodně salátů s petrželkou nebo tvarohem, účinné jsou podle jeho slov také aromatické byliny, jako je koriandr, máta nebo kopr.

Mohlo by vás zajímat:  Rozmnožit rostliny lze snadno i bez stimulátorů, pomohou běžné léčivé prostředky
Zdroj obrázku: Pixabay

Je ale nutné si tyto potraviny dát hned poté, co česnek sníte. Skvělé je také ovoce, konkrétně jablko. Pokud sníte jedno nebo dvě, nebude zápach téměř vůbec cítit. Pomáhá také citronový nebo grapefruitový džus, který si vymačkejte a ihned vypijte. Doporučuje se dát si čaj z listů bylinek, například máty peprné, kopřivy nebo fenyklu.

Pomoci od zápachu by měla i sklenice vína

Pokud jste milovníkem kávy, můžete si do úst vložit několik zrnek kávy a rozkousat je – nepříjemný zápach by měl zmizet. Dalším způsobem je vypít malou sklenici suchého bílého vína. Nowak ale přidává také další tip, jak jíst česnek. Jeho přítel mu doporučil tenké plátky česneku vůbec nežvýkat, ale rovnou spolknout jako tabletku.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci se mohou na pokojových rostlinách objevit kdykoli. Jejich přítomnost prozradí plátek okurky v květináči
Zdroj obrázku: Pixabay

Následně musíte vypít hodně vody a poté můžete normálně jíst. Nowak je odborníkem nejen na zdravou stravu, ale zabývá se také léčivými rostlinami a bylinnou medicínou. Na kontě má několik knih na toto téma. A díky jeho radám už se nemusíte česneku bát jen kvůli tomu, že vám bude zapáchat z úst. Česnek můžete použít v syrové, pečené nebo vařené formě, stejně jako sušené, která je oblíbená hlavně do polévek. Nejčastěji česnek používáme na chlebové topinky nebo do bramboráků.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/get-rid-of-garlic-onion-breath
Přidat na Seznam.cz