Many Oranges From Valencia Spain

Pomerančový olej uvolní tělo a zklidní mysl. K jeho výrobě postačí dvě ingredience

Pomerančový olej se může stát vaším velkým pomocníkem. Jeho efekt je neocenitelný, má krásnou citrusovou vůni a rozhodně se hodí především na stresové období – tiší úzkosti a dokonale vás uvolní. Můžete si ho koupit nebo vyrobit doma, protože je to velmi snadné. Navíc tím ušetříte spoustu peněz a můžete ho věnovat jako dárek.

Hodí se do koupele nebo k masáži

Pomerančový olej si pak můžete nakapat například do horké koupele, která vás uvolní, nebo si s jeho pomocí masírovat obličej či spánky. Po velmi náročném dni se určitě bude hodit, protože vás zbaví stresu, navíc pomůže také proti bolavým kloubům a svalům. Smíchejte ho s jiným základním olejem, například olivovým, a získáte tím základ, se kterým pak můžete dělat téměř cokoliv.

Mohlo by vás zajímat:  Interiér v zimě mohou rozveselit barevné květiny. Ne všude se jim ale zalíbí

Míchá se s jiným olejem, protože může na pokožce zanechat různé skvrny. K podráždění může dojít velmi snadno, někteří lidé ani netuší, že mohou mít na citrusy alergickou reakci. Proto se vyplatí nejdříve olej vyzkoušet na menší části pokožky, abyste zjistili, jak bude reagovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Co bude potřeba k výrobě oleje?

Pomerančový olej vám může vydržet dlouhou dobu. Vyplatí se tedy znát jeho recept, který je velmi jednoduchý. Nastrouhejte kůru asi ze dvou nebo tří pomerančů, zalijte sklenicí slunečnicového nebo olivového oleje v malé skleničce a následně zašroubujte. Víčko by mělo těsně přiléhat. Takto připravené dejte na slunný parapet a nechte několik dní stát.

Mohlo by vás zajímat:  Nakupování v době koronavirové. Při vybalování a skladování potravin je nutné dodržet několik zásad

Zhruba po měsíci by měl být olej hotový. Během „zrání“ můžete se sklenicí několikrát protřepat, aby se olej promíchal se slupkami. Po několika týdnech slijte přes gázu a dejte olej do lahve z tmavého skla. Můžete ho mít po ruce ve skříňce v koupelně nebo ho uložte do kuchyně, kde je chladněji. Nemusíte se přitom omezovat pouze na pomeranč, vyrobit si můžete také olej z citronu, limetky nebo grapefruitu. Postup je stejný a pokaždé můžete mít jiný olej.

Zdroj: https://simplemomreview.com/2018/04/08/how-to-make-orange-oil/
Přidat na Seznam.cz