Men Are Standing Front Bathroom Door Using Their Hands Hold Abdomen With Severe Abdominal Pain Diarrhea Concept Stomach Cramps Diarrhea

Žaludeční chřipka dokáže pořádně znepříjemnit život. Oslabený organismus potřebuje získat znovu energii

Žaludeční chřipka sice není žádné závažné onemocnění, ale může velmi zkomplikovat život. Během několika málo minut budete mít jiné plány, než jaké byste mít chtěli. Slabost, zvracení, ztráta chuti k jídlu a někdy se objeví také průjem – to jsou první příznaky chřipky, která může trvat i několik dní. Jaké potraviny konzumovat, abyste se cítili co nejdříve fit?

Žaludeční chřipka může být způsobena rotaviry

Organismus se vždy chce co nejrychleji zbavit škodlivin, které v těle jsou. Nedostatek chuti k jídlu se objeví v případě, že dojde k oslabení organismu. To se bohužel stává velmi rychle a možná ani nestihnete zareagovat a budete velmi slabí a malátní. První den, kdy vás chytne střevo, musíte hlavně pít dostatek vody. Co ještě můžete pít? Není toho mnoho. Vhodná je voda s citronem a trochou soli, která zajistí hydrataci.

Mohlo by vás zajímat:  Na podzim je důležité správně se postarat o zahradu před zimou

Někdo by mohl doporučit také mléko nebo ovocné šťávy, ale v takovém případě opatrně, aby se vám ještě nepřitížilo. Druhý den už budete potřebovat energii z jídla. Dbejte ale na několik pravidel, co se týče potravin, které si smíte dát. Dietní vláknina bude v tomto případě důležitá. Rýžová kaše nebo rýžové oplatky, které jsou snadno stravitelné. Nezapomínejte na tekutiny, nyní si už můžete dopřát také heřmánkový nebo mátový čaj.

Zdroj obrázku: Freepik

Už jste zdraví? Pozor na opakování

Jestli si myslíte, že jste se již uzdravili, tento stav rozhodně nepodceňujte. Jestli se vám vrátila chuť k jídlu, nedávejte si hned těžké nebo tučné potraviny, které by vám znovu mohly přitížit. Dbejte na příjem ovoce a zeleniny, ale také produktů, které vám dodají potřebné živiny. Postupně zaveďte vývary, drůbeží maso, mrkev a další zeleninu.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo je snadno dostupné a jednoduché na výrobu

Žaludeční chřipka se může velmi rychle vrátit, proto byste měli užívat také vitaminy na podporu imunity. Rozhodně se nemoci nebraňte a raději se chovejte tak, abyste se co nejrychleji uzdravili.

Zdroj: https://indianexpress.com/article/lifestyle/health/stomach-flu-symptoms-diet-foods-to-eat-avoid-ideas-light-meals-nutrition-7260271/
Přidat na Seznam.cz