Black Pepper Seeds Ground Peppercorn Marble Background Spices Cooking Piper Nigrum

Kurkuma s pepřem vytvoří neporazitelnou kombinaci, která pročistí organismus a udrží štíhlou linii

Kurkuma se hojně využívá jak při vaření, tak i v přírodní medicíně. Víte ale, že nejlepších výsledků dosáhnete, pokud ji zkombinujete s pepřem? V této kombinaci je účinnou prevencí proti řadě nemocí a pomáhá i při hubnutí!

Proč kurkumu a pepř kombinovat?

Kurkuma je velice oblíbené koření. Dodává pokrmům nejen příjemnou chuť, ale i barvu a vůni. V přírodní medicíně se používá na problémy související s nervovým a trávícím systémem, ale také při nadváze nebo na demenci. Účinnou látkou v ní je kurkumin. Pokud ji navíc zkombinujete s černým pepřem, vstřebávání kurkuminu se výrazně zvyšuje. Co všechno společně umí?

Mohlo by vás zajímat:  Čaj denně pijeme, ale mnohé o něm stále nevíme. A není čaj jako čaj

Napomáhají hubnutí

Chcete shodit nadbytečné kilogramy? Pak si pusťte do kuchyně kurkumu s pepřem. Samozřejmě vám nepomohou samy o sobě, je potřeba upravit i životní styl, ale urychlí metabolismus a podpoří postupnou redukci hmotnosti. Bez fyzické aktivity a vyvážené stravy ale nic nezmůžou.

Zdroj obrázku: Freepik

Napomáhají detoxikaci

Kurkumin s piperinem pomohou také snížit cholesterol v cévách a mají vliv na odbourávání tukových buněk. Pomáhají také střevům, játrům a slinivce břišní. Zlepšují trávení, pozitivně ovlivňují tvorbu enzymů a žluči. Celkově pomáhají tělu s odstraňováním toxinů. Mohou nám také pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Pokud již máte cukrovku, je vždy potřeba užívání konzultovat s lékařem. Podle mnohých studií mají pozitivní vliv na prevenci rakoviny, především plic, jater, slinivky, prsu a prostaty.

Mohlo by vás zajímat:  Miloučký ježek se postará o zahradu bez škůdců, s vaším psem ale kamarádit nebude

Jak je nejlépe užívat

Nejjednodušší je kurkumu s pepřem zařadit do jídelníčku, můžeme připravovat jídla ve stylu indické kuchyně nebo je používat ve smoothies. Pro optimální výsledky je vhodné přijmout každý den 2 lžičky kurkumy s polovinou lžičky pepře. Nebo si můžete připravit nápoj z medu, kurkumy a citronu. Budete potřebovat sklenici vody, lžičku medu, šťávu z poloviny citronu a kurkumu s pepřem v poměru 3 : 1. S poměrem ingrediencí můžete experimentovat dle chuti.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/turmeric-and-black-pepper
Přidat na Seznam.cz