Hadice1

Zahradní hadice je důležitá především v létě. Pokud se rozbije, snadno si ji opravíte

Zahradní hadice patří mezi oblíbené zahradní náčiní, které je v akci hlavně přes letní období. Pokud hadice ztratí pružnost, netěsní nebo se v ní udělá díra, můžete si pomoci několika způsoby, abyste nemuseli utrácet za novou.

Při ztrátě pružnosti si můžete pomoci čpavkem

Jestli pryžová hadice ztratí pružnost, zkuste ji namočit na celou noc do roztoku čpavku a vody v poměru 1 : 3. Poté stačí hadici osušit a používat ji jako obvykle. Tento postup používejte jednou ročně, nejvhodnější čas je po skončení zahradní sezony, kdy ji nebudete tolik potřebovat. Vhodná je koupel také v době, kdy uvidíte, že guma je tvrdá.

Mohlo by vás zajímat:  Metabolismus je důležitý nejen pro hubnutí, v kondici ho udrží správné potraviny
Zdroj obrázku: Freepik

Problémy mohou nastat také v těsnění. Zapněte vodu, zkontrolujte, kde je otvor, a dejte do něj dřevěné párátko, které zasuňte do poloviny nebo třetiny výšky – záleží na průměru celé hadice. Vyčnívající část párátka odstraňte a zapněte znovu vodu. Dřevo díky tomu nabude na objemu a díra se pevněji uzavře. Dnes si můžete dojít do obchodu a vybrat si nové těsnění, kování a další součástky, které můžete mít doma v případě, že se některá z nich rozbije.

Dejte si pozor, kam na zahradě šlapete, hadici můžete poškodit snadno

Hadice je v létě nenahraditelným pomocníkem, zvlášť pokud máte velkou zahradu a nechce se vám tahat s konví. Bohužel i hadice je těžká a všude ji musíte táhnout. Snadno se tak může stát, že na ni stoupnete. K opravě ale může stačit jen ostrý nůž a šroubovák, na který potřebujete vhodné bity. Problém může být v těsnění, ale také se mohou deformovat spojovací uzly.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z kvasnic podpoří rostliny přírodní cestou a hotové je během chvíle
Zdroj obrázku: Pixabay

V každém případě je dobré být připravený. Musíte vědět průměr hadice, který najdete v dokumentu, jestli ho ale nemáte, můžete si ho sami změřit pomocí kovového pravítka. Podle toho poté postupujete dále. Jestli se vám do opravy chtít nebude, můžete koupit hadici novou, počítejte ale s tím, že se nejedná o levnou záležitost.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Fix-a-Garden-Hose
Přidat na Seznam.cz