Práci vám usnadní kvalitní zahradní hadice

Zahrada je ozdobou každého domu. A proto je potřeba dodat jí dostatek vláhy, aby byly rostlinky a trávník krásně zelené a svěží. Ke správnému zavlažovaní je však nutné mít po ruce pár správných a užitečných nástrojů. Nejvýraznějším pomocníkem jsou hadice zahradní, které dnes můžete nakoupit se spoustou zajímavého příslušenství, jež nám ulehčí práci.

Zavlažování zahrady a její zalévání je v parném létě velmi důležité. Osvěžení potřebuje nejen velký trávník, ale také menší záhonky a skalky. Pokud jste se také rozhodli pro ruční zavlažování, pomůže vám s touto prací několik chytrých doplňků. A nebudou vás stát ani moc peněz.

Hadice zahradní pro usnadnění zavlažování

Usnadní Vám nejenom zalévání, kropení, usnadní značně práci a nošení těžkých konev. Zásadní je její vhodný výběr. Jedině ten zaručí dobře a lehce prováděnou práci. Důležité je, aby byla odolná vůči slunci, dešti, aby byla z dobréno, pružného materiálu…

Mohlo by vás zajímat:  Přeslička je běžně považována za otravný plevel. Zkušení zahradníci na ni ale nedají dopustit

Při nákupu pro domácí zavlažování proto rozhodně nešetřete na investovaných penězích. Navštivte některý z hobby marketů a vyberte si z různých druhů hadic. K dostání jsou v různých délkách i průměrech. Zvolit ten správný průměr je velmi důležité. Pro zahrádky se nejčastěji pořizují hadice o průměru 1/2″ nebo 3/4″.

Jak si zpříjemnit práci

Tu si zpříjemníte volbou správného povrchu. Povrch by měl být takový, aby nedocházelo k jejímu zamotávání či uzlování. V současné době se na trhu setkáte s hadicí zahradní, která je vybavená povlakem SkinTech. Ten zaručí její snadné klouzání po povrchu zahrady. Také překážky zvládá takováto inovativní hadice s přehledem, bez přetáčení a uzlování.

Pokud jste však začátečník a vaše zahrada má jen jednoduché uspořádání, postačí vám obyčejnější a levnější varianta. Každý zahradník má své individuální požadavky na kvalitu. Například u firmy Gardena je možné si vybrat ze tří tříd Premium, Comfort, Classic a Standard, což dává každému možnost volby.

Přidat na Seznam.cz