Orchid Flower Purple Orchid Macro Purple Background

Orchideje a betlémské hvězdy vyžadují v zimě zvláštní péči, aby opět krásně rozkvetly

Orchideje i betlémské hvězdy vypadají velmi působivě. Jsou ale také poměrně náročné na pěstování, pokud se i v příštích letech chceme těšit z jejich kvítků. Obzvláště v zimě je třeba o ně pečovat se zvláštním úsilím, aby chladné podmínky lépe ustály a dělaly nám radost i nadále. Nemusíte být zkušený pěstitel, stačí dodržovat několik následujících rad.

Orchideje ponořte do vody a dopřejte jim dostatek světla

Orchideje je nejlepší zalévat ponořením do vody. Celý květináč ponořte do nádoby s odstátou vodou a nechte ho tam, dokud se substrát nenasákne vodou. Záleží na tom, jak je květináč velký. Voda by měla mít pokojovou teplotu a ideálně by měla být ještě přefiltrovaná nebo destilovaná. Pokud orchideje pěstujete v hliněných nádobách, opakujte postup každé tři dny, pokud jsou květináče plastové, postačí je takto zalévat jednou za pět až sedm dní.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná kytice potěší každou ženu. S netradičními triky budou květy dělat radost delší dobu

Orchideje potřebují i v zimním období dostatek světla. Pokud nemáte možnost dopřát jim světlé stanoviště, pořiďte jim alespoň kvalitní umělé osvětlení. Hnojivo používejte jen v menším množství a jedině takové, které obsahuje méně dusíku a více draslíku a fosforu. Optimální je pro ně teplota v místnosti okolo 20 °C.

Zdroj obrázku: Freepik

Betlémská hvězda je náročná na světlo

Betlémská hvězda vyžaduje teplé a světlé stanoviště. Neměla by se ale nacházet v blízkosti radiátoru nebo jiného topení. Mírně ji zalévejte každé dva dny. Vodu, která se nevsákne do substrátu a zůstane na podmisce, po nějaké době vylijte. Pokud máte v místnosti příliš suchý vzduch, rostlinu čas od času roste nebo k ní přímo umístěte zvlhčovač vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáročné květiny vhodné na balkon, kde pokvetou celou sezónu

Betlémskou hvězdu jednou za dva týdny přihnojte hnojivem na kvetoucí rostliny. Koncem zimy začne obvykle ztrácet listy. To není důvod k obavám, rostlina se pouze připravuje na období vegetačního klidu. Až se tak stane, zkraťte výhonky tak, aby na postranních větvích nezůstaly více než dva nebo tři pupeny, aby měla rostlina sílu zase vykvést.

Zdroj: https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/5-orchid-winter-care-tips
Přidat na Seznam.cz