Celulitida1

Mnoho žen se v létě stydí svléknout do plavek. S celulitidou se ale dá účinně bojovat

Celulitida neboli pomerančová kůže je noční můrou většiny žen. Ať s ní bojujeme, jak chceme, stejně se na některé problematické partii ukáže. Nejlepší prevencí proti této kosmetické vadě je zdravá strava a pravidelné cvičení. Co dalšího můžeme udělat pro to, abychom na hýždích a stehnech, kde se vyskytuje nejčastěji, neměli tyto nehezké dolíčky? A proč je celulitida záležitostí především křehkého pohlaví?

Zdroj obrázku: Freepik

Příčiny hledejte ve své životosprávě

V první řadě je třeba podotknout, že celulitida nijak nesouvisí s číslem, které se objevuje na vaší váze. Dříve se odborníci domnívali, že je projevem nadváhy a počínající obezity, což bylo úspěšně vyvráceno. Nevyhýbá se totiž ani štíhlým ženám. Pestrý jídelníček a dostatek pohybu je to nejlepší, co můžete v rámci prevence vzniku celulitidy pro své tělo udělat. Někdy ale při vzniku pomerančové kůže hrají roli daleko hlubší faktory, jako je například dědičnost, nadměrné výkyvy hormonu estrogenu, poruchy zažívání, a dokonce i tvar postavy – vyskytuje se totiž častěji u žen, které mají postavu tzv. gynoidního typu (štíhlý pas, širší boky a silná stehna).

Mohlo by vás zajímat:  Zero waste ukazuje, jak snadné je být blíž přírodě a nezatěžovat ji zbytečnými odpadky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak celulitidu zmírnit, abyste se v plavkách nemuseli stydět?

Klobouk dolů před těmi z nás, kteří mají zdravé sebevědomí a svou celulitidou se nijak zvlášť netrápí. Některé ženy z ní ale mají až nezdravý komplex, který může přerůst v nenávist k vlastnímu tělu a zde je potřeba zakročit. Pokud se také trápíte vzhledem své kůže, naordinujte si především pravidelnou aktivitu (tanec či jógu, zkrátka cokoliv, při čem se budete cítit dobře). Dále proveďte změnu jídelníčku, zařaďte více vlákniny a luštěnin, a naopak vynechejte mastná a smažená jídla. Nezapomínejte ani na pitný režim, ten je pro vzhled pokožky velmi důležitý. V neposlední řadě si dopřejte každodenní masáž problematických partií spolu se střídáním studeného a teplého proudu vody ve sprše.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cellulitis-home-treatment
Přidat na Seznam.cz