33 T

Jak zabránit korozi, plísni a zničení zemědělských strojů, vozidel a vagonů?

Ranní námraza, vlhkost a deštivé přeháňky dovedou potrápit nejen lidi, ale i přístroje, auta, zahrádky a sklizenou úrodu. Pečlivým ukrytím zmíněných komodit předejdete korozi, výskytu plísní a absolutnímu zničení zahradnických a pěstitelských výnosů. Jak zabezpečit traktory, vozidla, seno a zastínit celé plochy na zahradě? Ideální volbou jsou zakrývací plachty, jež jsou vyrobeny z trvanlivých, odolných materiálů, mají pevné úchyty pro možnost připevnění a stabilizaci.

Kvalitní zakrývací plachty s dokonalým ochranným efektem

Není třeba připomínat, že zakrytí obyčejným igelitem či nějakým plastem je nedostatečné. Pořízením kvalitních krycích plachet předejdete nepříjemným zjištěním na jaře, až budete své stroje startovat k používání v další sezoně. Seno, jež má sloužit jako zimní podestýlka zvířatům v zimě, nesmí navlhnout, natož zplesnivět. Přikrytím zakrývací plachtou dosáhnete jeho svěžesti i po několika měsících uskladnění.

Mohlo by vás zajímat:  Ježek je spojencem každého zahrádkáře. Láká ho jídlo a přístřešek

Nepromokavé fólie s důmyslným systémem uchycení

Nepromokavé zakrývací plachty jsou vyrobeny z tkaného polyetylenu, mají různé rozměry pro krytí menších i objemných přístrojů, strojních zařízení, vozidel, ale i sena či nedokončených stavenišť. Zdvojené okraje krycích plachet jsou opatřeny kovovými oky, jež jsou rozmístěna na každém půlmetru délky. Za oka se plachty upevňují, případně jimi lze provléci provaz a zajistit spolehlivé krytí. Zakrývací folie má tloušťku 0,2 až 0,4 milimetry, vyjma běžných rozměrů je možné zakrývací plachtu vyrobit na míru. K plachtám se dodávají silikonové provazy v různých barvách a průměrech, případně pružné gumy pro dokonalé jištění folie.

Mohlo by vás zajímat:  Při zakládání zahrady neradi čekáme, než vše vyroste. S těmito triky bude výsledek rychlejší

Zakrytí vozidel, traktůrků a vagonů

Společnost Štěpáník má dlouholetou tradici podpořenou zkušenostmi, dodává pouze prémiové výrobky, kam mimo plachet patří reflexní vesty i stříbrné folie pro zakrytí automobilů. Ukrytím auta pod plachtu předejdete zrezivění, odření laku a uhnívání gumových částí. Životnost auta se díky zakrývacím plachtám výrazně zvyšuje. K dispozici jsou i plachty na vagony pro zakrytí nákladu v transportních vlacích. Ochranná funkce vagonových plachet spočívá v odolnosti proti UV záření, vlhku a dešti. Důmyslně propracovaný systém upevnění brání odlétnutí fólie při prudkém větru a lijáku.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomenutá pohanka se znovu vrací na náš stůl. A je to jenom dobře

Plachty na ploty se stínicím efektem

Stínicí sítě na ploty nalézají své uplatnění při vytváření stinných míst u plotu, ochrany před zvědavým zrakem sousedů a potřebné intimity uvnitř pozemku či stavební parcely. Pevné sítě na ploty odolají prudkému větru a ještě vytvářejí příjemná stinná místa díky faktu, že propouští sluneční záření pouze minimálně. Jsou tedy absolutně efektivní.

Přidat na Seznam.cz