Taking Care Plants Watering Them With Special Liquid

Nepochopitelný zájem o orchideje ukazuje na neznalost mnohých lidí. Bez rozmyslu pořizují rostlinu, kterou neumí pěstovat

Orchideje jsou rostliny, jejichž květy jsou dokonalé a dokážou ozdobit jakýkoliv interiér. Jsou také důvodem, proč si je lidé vlastně pořizují. O málokteré rostlině se totiž říká, že je tak krásná. Nutno však dodat, že zároveň jsou orchideje poměrně náročné na pěstování. Málokomu se podaří mít zdravou rostlinu s nádherným květem.

Koupě bez rozmyslu

Znalosti, zkušenosti nebo i podmínky pro pěstování. Toto všechno jde při výběru interiérové rostliny stranou. Lidé chtějí orchidej, a tak neváhají s její koupí. Místo krásných květů se ale dostaví velmi tvrdá realita. Rostlina chřadne a dříve či později nastane chvíle, kdy zcela zahyne. Důvodem je pouze nezkušenost těch, kteří si ji pořídili.

Mohlo by vás zajímat:  Kukuřice se stala důležitou součástí kuchyní po celém světě

Orchidej má mnoho specifik

Začátečníci si často neuvědomují, že orchidej je zcela jinou květinou, než si mysleli. Nelze ji jenom tak zasadit do hlíny, jelikož potřebuje zcela jiný základ. Také se neobejde bez světla, kterého však nesmí být moc. Dokonce světlo potřebuje také kořenový systém a tomu se přizpůsobuje květináč.

Zdroj obrázku: Freepik

Opomenout nelze ani zálivku, která nesmí být ani velká, ani příliš malá. A konkrétní množství? To se odvozuje nejčastěji od zkušeností. Stejně jako velikost květináče, optimální místo, četnost přesazování nebo konkrétní hnojivo. Je toho mnoho, co je nutné znát.

Mohlo by vás zajímat:  Každý ho má doma, přitom s sebou nese obrovská rizika. Zbavte se alobalu ještě dnes

Drahá zábava

Paradoxem je též to, že orchideje rozhodně nejsou nijak levnou rostlinou. Jejich koupě je pro začátečníky vyloženě vyhazováním peněz. Přitom řada jiných rostlin, včetně různých trvalek, dokáže přinést do interiéru také velkou porci krásy, a přitom si na ně nemusíme vzpomenout i dlouhé týdny. Pořizovací cena je oproti orchidejím zlomková a úspěch pěstování je zaručen. Mnozí ale raději jdou cestou trendů bez ohledu na to, jaké to bude mít následky. A co vy, již jste koupili svou první orchidej, která následně skončí na kompostu, kde bude alespoň trochu užitečná?

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz