Vyzrajte na štěnice, odhalte nejčastější místa jejich výskytu nejen u vás doma

Když se řeknou štěnice, jistě se vám celé tělo zachvěje a máte husí kůži na zádech. Není divu, štěnice je malý hmyz, který rád kouše, způsobuje svědění a vyrážku ve formě malých červených hrbolků na kůži. Nejhorší je objevení štěnic. Většinou za zády pár štěnic stojí jedna velká rodina. Proto pokud najdete, byť jen pět štěnic, musíte okamžitě jednat! Tento hnízdící se hmyz se nejčastěji objevuje v lůžku a kolem něj. Stejně tak v pohovce. Jaká jsou další místa, kde se tento nevábný hmyz ukrývá?

Skříň, komody a oblečení

Skříň a ostatní úložiště pro oblečení jsou oblíbeným místem pro štěnice. Skvěle se jim daří v textilu, nejlépe v tom, se kterým často nehýbete. Takže ložní prádlo, utěrky, trička a jiné. Pokud jste tento hmyz ve skříni našli, okamžitě jednejte a vložte vše do mrazáku či ven, jestliže je mrazivé počasí. Poté veškerý textil vyperte alespoň na 60°C.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tapety na zeď

Nejlepším a nejideálnějším místem štěnic zůstává lůžko. Je to živná půda, kde se jim daří nejvíce, ale mohou se vyskytnout také za tapetami na zdi. To už je ovšem extrém a znamená to, že se štěnice po bytě či domě šíří. To je stejné platí i o knihách. Zde se také mohou štěnice vyskytovat. A to zejména v těch starých a zaprášených, dlouho nečtených knihách. Bohužel nejjednodušším způsobem, jak se jich zbavit, je knihy vyházet.

Koberec

I koberec je textilie, kde se štěnice hromadí a neuvěřitelně dobře množí. I pravidelné vysávání nepomůže. Štěnice zalézají hluboko do vláken koberce a vysavačem je neodstraníte. Pokud tuto skutečnost zjistíte, bude na místě zavolat deratizérskou firmu a štěnice tímto způsobem odstranit. Další místa, kde se štěnice rády drží:

  • Elektrické zásuvky
  • Textilní lehátka a židle

I v zásuvkách se štěnice rády uhnízďují. Zásuvka obsahuje malé otvory, které slouží štěnicím jako úkryt. Stejně tak židle a lehátka, na kterých máte textilie. Jestliže se vám tento hmyz objeví na židlích, jenž umísťujete různě po domě, je velké riziko, že jej roznesete všude. Zkontrolujte veškerá tato místa a buďte si jistí. Jestliže jste nějaké objevili, nečekejte a zavolejte odborníky. Nestyďte se, štěnice si můžete odnést i z MHD či dovolené.

Komentáře
Přidat na Seznam.cz