Bedbug56464[1]

Nepříjemný malý a kousavý hmyz se může ukrývat i na místech, kde ho málokdo čeká

Hmyz na zahradách není nic neobvyklého. Horší ale je, pokud se začne stěhovat do interiérů. Když jde o zahradní chaty, dokážeme to ještě pochopit a respektovat. Když se ale jedná o naši domácnost, čistou a udržovanou, může se jednat o problém. Zvláště v případě, pokud je tím nepříjemným, otravným a také nebezpečným hmyzem štěnice. Ty se mohou ukrývat na řadě míst, která při kontrolách mnohdy zcela podceníme. Odtud následně pravidelně vylézají a ohrožují naše zdraví. A jak zjistit, zda štěnice neohrožují i vás? Podívejte se na všechna místa, kde se mohou ukrývat. To jsou ony.

Mohlo by vás zajímat:  Holubů na balkoně se můžeme jednoduše zbavit

Skříň, komody a oblečení

Skříň a ostatní úložiště pro oblečení jsou oblíbeným místem pro štěnice. Skvěle se jim daří v textilu, nejlépe v tom, se kterým často nehýbete. Takže ložní prádlo, utěrky, trička a jiné. Pokud jste tento hmyz ve skříni našli, okamžitě jednejte a vložte vše do mrazáku či ven, jestliže je mrazivé počasí. Poté veškerý textil vyperte alespoň na 60°C.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tapety na zeď

Nejlepším a nejideálnějším místem štěnic zůstává lůžko. Je to živná půda, kde se jim daří nejvíce, ale mohou se vyskytnout také za tapetami na zdi. To už je ovšem extrém a znamená to, že se štěnice po bytě či domě šíří. To je stejné platí i o knihách. Zde se také mohou štěnice vyskytovat. A to zejména v těch starých a zaprášených, dlouho nečtených knihách. Bohužel nejjednodušším způsobem, jak se jich zbavit, je knihy vyházet.

Koberec

I koberec je textilie, kde se štěnice hromadí a neuvěřitelně dobře množí. I pravidelné vysávání nepomůže. Štěnice zalézají hluboko do vláken koberce a vysavačem je neodstraníte. Pokud tuto skutečnost zjistíte, bude na místě zavolat deratizérskou firmu a štěnice tímto způsobem odstranit. Další místa, kde se štěnice rády drží:

  • Elektrické zásuvky
  • Textilní lehátka a židle

I v zásuvkách se štěnice rády uhnízďují. Zásuvka obsahuje malé otvory, které slouží štěnicím jako úkryt. Stejně tak židle a lehátka, na kterých máte textilie. Jestliže se vám tento hmyz objeví na židlích, jenž umísťujete různě po domě, je velké riziko, že jej roznesete všude. Zkontrolujte veškerá tato místa a buďte si jistí. Jestliže jste nějaké objevili, nečekejte a zavolejte odborníky. Nestyďte se, štěnice si můžete odnést i z MHD či dovolené.

Přidat na Seznam.cz