Vyzrajte na otravné mouchy domácími pastmi a prostředky, které je zaručeně odeženou pryč

Mouchy v domě dokážou skutečně potrápit. I když tento hmyz nevypadá kdovíjak nebezpečně, může přenášet patogenní mikroorganismy. Zvuk, který vydávají, je navíc obtěžující a dráždivý. Mouchy jsou mrštné a za letu je obtížné je chytit. Existují však domácí prostředky, které vám pomohou se těchto nevítaných hostů zbavit.

Mouchy nekoušou, ale přenášejí nemoci

Mouchy nemohou kousat a štípat tak, jako to dělají například komáři. Jejich ústní aparát je lízací, nikoliv kousavý a sací. Přesto představují skutečnou hrozbu pro naše zdraví kvůli přenosu patogenních mikroorganismů. To je dáno jejich životním cyklem, stravou a návyky, rády si pochutnají třeba i na mršinách nebo hnijícím ovoci.

Důležité je zabránit mouchám, aby se dostaly dovnitř domu. Za tímto účelem můžete do oken instalovat sítě proti hmyzu. Jsou účinné, ale stává se, že se přesto dovnitř hmyz dostane například průduchy. V takové situaci je vhodné sáhnout po domácích prostředcích a pastech, do kterých je nalákáte.

Mohlo by vás zajímat:  Mravence ze zahrady i domu vyžene přírodní sprej, na jehož výrobu postačí pouhé dvě ingredience
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak se much zbavit?

Past na mouchy můžete vyrobit z několika lžic tekutého medu a kukuřičného škrobu. Takto připravenou směs nalijte na malé talířky a dejte na místa, kde se mouchy objevují nejčastěji. Přilepí se a už nedokážou vzlétnout. Mnoho much nemá rádo určité pachy. Pokud se jich proto chcete zbavit, nechte na stole dózu s otevřeným vanilkovým luskem nebo po domě zapalte vanilkové vonné svíčky. Mouchy se budou těmto místům obloukem vyhýbat.

Pokud nechcete mít doma pověšenou klasickou mucholapku, pořiďte si domů masožravou rostlinu. Jednou z nejoblíbenějších je mucholapka podivná. Mouchy láká sladkým nektarem produkovaným na vnitřní, načervenalé straně listů, když ale moucha zavadí o smyslové ochlupení rostliny, past se okamžitě zaklapne a začne uvolňovat trávicí šťávy. Masožravé rostliny vypadají zajímavě a pro člověka nepředstavují žádné nebezpečí.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-get-rid-of-flies-in-the-house/
Přidat na Seznam.cz