Pink Phalaenopsis Orchid Flower

Známe tajný trik, po kterém orchideje porostou a pokvetou jako o závod

Vlastnosti peroxidu vodíku využíváme především k dezinfekci ran a škrábanců. Tento široce dostupný a levný produkt by si však měl najít své místo nejen v lékárničce, ale také v péči o orchideje. Stačí malé množství, aby stimuloval kvetení těchto nádherných rostlin a chránil je před napadením chorobami a škůdci. Poradíme, jak používat peroxid vodíku na orchideje, aby to bylo účinné a bezpečné ošetření těchto překrásných květin.

Jak efektivně ochránit rostliny?

Ukazuje se, že mnohé produkty, které máme doma po ruce, se při pěstování orchidejí osvědčují. Jedním z nich je právě peroxid vodíku, který koupíte doslova za pár korun v každé lékárně. Pro zahradnické účely vybírejte přípravek s koncentrací tři procenta. Níže vysvětlíme, jak jej správně používat, abyste se nemuseli bát, že svým orchidejím ublížíte.

Mohlo by vás zajímat:  Lilie učarují svou vůní i krásným vzhledem. Při dodržení několika kroků je jejich sázení hračka
Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít peroxid?

Při přesazování orchidejí stojí za to využít dezinfekční vlastnosti peroxidu vodíku. Je to skvělá doba pro jejich čištění, abyste udrželi rostliny v dobré kondici a předešli nebezpečným houbovým a bakteriálním chorobám. Doporučuje se také používat jako profylaxe. Sáhnout po peroxidu vodíku je dobrý nápad, když kořeny vykazují známky hniloby nebo známky pobytu škůdců. Jejich vajíčka mohou být klidně i v zakoupeném substrátu pro orchideje. Je třeba mít na paměti, že odrůdy pěstované ve sklenících nebo zahradách velmi rádi konzumují nenasytní slimáci.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky od okurek nemusí skončit na kompostu. Vyženou mravence a vrátí domovu lesk

Jak používat peroxid vodíku? Je to snadné! Nalijte jej lahvičky s rozprašovačem. Při přesazování postříkejte kořeny a rostliny účinně dezinfikujte.

Kdy ještě peroxid pomůže?

Využijte jeho potenciál také tehdy, když si všimnete, že:

  • růst orchideje je pomalý nebo květina neroste vůbec,
  • rostlina špatně kvete,
  • listy ztrácejí svou intenzivní barvu a opadávají.

Domácí přípravek na orchidej si připravíte z roztoku peroxidu vodíku a čisté vody. Smíchejte je v poměru 1 : 4. Zalévejte květiny každé dva týdny. Podpoříte tak rychlejší růst a bohatší kvetení.

Zdroj: https://everydayorchids.com/when-should-you-use-hydrogen-peroxide-on-your-orchid-2201r/
Přidat na Seznam.cz