Známe tajný trik, po kterém orchideje porostou a pokvetou jako o závod

Vlastnosti peroxidu vodíku využíváme především k dezinfekci ran a škrábanců. Tento široce dostupný a levný produkt by si však měl najít své místo nejen v lékárničce, ale také v péči o orchideje. Stačí malé množství, aby stimuloval kvetení těchto nádherných rostlin a chránil je před napadením chorobami a škůdci. Poradíme, jak používat peroxid vodíku na orchideje, aby to bylo účinné a bezpečné ošetření těchto překrásných květin.

Jak efektivně ochránit rostliny?

Ukazuje se, že mnohé produkty, které máme doma po ruce, se při pěstování orchidejí osvědčují. Jedním z nich je právě peroxid vodíku, který koupíte doslova za pár korun v každé lékárně. Pro zahradnické účely vybírejte přípravek s koncentrací tři procenta. Níže vysvětlíme, jak jej správně používat, abyste se nemuseli bát, že svým orchidejím ublížíte.

Mohlo by vás zajímat:  Cuketa nesmí na záhonu chybět. Její pěstování nedá žádnou práci, má ale důležitou podmínku
Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít peroxid?

Při přesazování orchidejí stojí za to využít dezinfekční vlastnosti peroxidu vodíku. Je to skvělá doba pro jejich čištění, abyste udrželi rostliny v dobré kondici a předešli nebezpečným houbovým a bakteriálním chorobám. Doporučuje se také používat jako profylaxe. Sáhnout po peroxidu vodíku je dobrý nápad, když kořeny vykazují známky hniloby nebo známky pobytu škůdců. Jejich vajíčka mohou být klidně i v zakoupeném substrátu pro orchideje. Je třeba mít na paměti, že odrůdy pěstované ve sklenících nebo zahradách velmi rádi konzumují nenasytní slimáci.

Jak používat peroxid vodíku? Je to snadné! Nalijte jej lahvičky s rozprašovačem. Při přesazování postříkejte kořeny a rostliny účinně dezinfikujte.

Kdy ještě peroxid pomůže?

Využijte jeho potenciál také tehdy, když si všimnete, že:

  • růst orchideje je pomalý nebo květina neroste vůbec,
  • rostlina špatně kvete,
  • listy ztrácejí svou intenzivní barvu a opadávají.
Mohlo by vás zajímat:  Rozkvetlý balkón rozveselí celý dům, s těmito druhy nešlápnete vedle

Domácí přípravek na orchidej si připravíte z roztoku peroxidu vodíku a čisté vody. Smíchejte je v poměru 1 : 4. Zalévejte květiny každé dva týdny. Podpoříte tak rychlejší růst a bohatší kvetení.

Zdroj: https://everydayorchids.com/when-should-you-use-hydrogen-peroxide-on-your-orchid-2201r/
Přidat na Seznam.cz