Woman Studio With Many Clothes

Černé oblečení může stále vypadat jako nové. O jeho sytou barvu se postará oblíbený nápoj

Určitě znáte metody, díky kterým budete mít bílé oblečení delší dobu bílé, nebude šednout a navíc ho vždy budete mít perfektně čisté. Domácí metody jsou velmi vhodné nejen na bílé, ale také na černé prádlo, které vlivem častého praní ztrácí svou barvu a postupně vybledne. Jak docílit dokonale černého oblečení? Pomoci mohou prostředky z kuchyně, protože tím si zajistíte, že pračka bude čistá a prádlo černé, stejně jako když jste ho koupili.

Nalijte sklenici kávy do pračky. Černé oblečení bude jako nové

Existuje mnoho domácích metod, kterými můžeme odstranit skvrny, navrátit bílému oblečení původní barvu nebo dodat barvám sytost. V mnoha případech stačí sáhnout do kuchyňských skříněk. Tak je tomu i v tomto případě. Káva přidaná do pracího prostředku způsobí, že oblečení bude vypadat jako nové. Kávový nálev bude fungovat jako přírodní barvivo. Oblečení zčerná, takže bude vypadat jako nové. Pokud chceme znovu získat sytou černou barvu, vyplatí se tuto domácí metodu vyzkoušet.

Mohlo by vás zajímat:  Už žádné vyhazování zkaženého jídla. Několik triků uchová potraviny dlouho čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud chcete, aby černé oblečení vypadalo jako nové a nebylo seprané, přidejte ke každému praní s tmavým oblečením šálek silné kávy. Nápoj by se neměl míchat s práškem, ale měl by být přidán do sousední komory. Místo kávy je skvělý i černý čaj. Tmavé prádlo dejte do pračky, přidejte prášek nebo prací kapsle. Poté do mycí komory nalijte čtvrt šálku silné kávy. A je hotovo.

Domácí prostředky na skvrny

Domácích prostředků, které mohou pomoci s každodenní přípravou prádla, je více. Účinným bělicím prostředkem je například aspirin. Přidejte rozdrcenou tabletu k prášku. V případě ručního mytí se použije jedna tableta na litr vody.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni funguje nejlépe prevence, při jejím objevení je důležité zakročit co nejdříve

Žlutých skvrn z podpaží se zbavíte roztokem citronové šťávy a jedlé sody. Připravená směs by měla na skvrně působit po dobu 15 minut. Bílý ocet je skvělý na odolné skvrny od krve. Stačí nechat čtvrt hodiny a poté vyprat dle doporučení na etiketě.

Zdroj: https://airows.com/style/how-to-darken-faded-black-clothing-with-coffee
Přidat na Seznam.cz