Delicious Red Apples Straw Basket

Jablko je odnepaměti symbolem zdraví a vitality. Jeho jedinečnou chuť i účinky zná celý svět

Jablka patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Jsou symbolem plodnosti, lásky a udrží naše tělo do vysokého věku zdravé. V křesťanské tradici je spojováno mimo jiné s pokušením. Jablko najdete po celém světě, u nás si ho můžete koupit po celý rok. Na světě pak existují desítky odrůd tohoto šťavnatého ovoce, které je pro svou chuť velmi ceněné. Najdete ho nejen v pokrmech.

Proč je jablko tolik oblíbené?

Symbol jablka značí nejen plodnost, ale také bohatství a zdraví. Existuje mnoho přísloví, která jsou spojována právě s jablkem. Je také ikonou značky Apple, každý zná logo nakousnutého jablka. Národním symbolem Spojených států je právě jablko a koláč z něj upečený. Proč je tato komodita tolik žádaná?

Mohlo by vás zajímat:  Spojení krásy a užitku v podobě voňavých květin, které vypudí klíšťata ze zahrady

Jablko obsahuje spoustu vitaminů. Najdeme v něm vitamin C, B nebo A, ale také retinol nebo betakaroten a další látky, které jsou pro naše tělo důležité. Je také plné vlákniny, která podpoří správnou funkci střev a navíc dodá pocit sytosti. K tomu jablka zvyšují chuť k jídlu a jsou skvělá v případě, že máte problémy se zažíváním. V syrovém stavu očistí tělo a podpoří hubnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablka byste neměli loupat

Mnoho lidí jablka loupe, přitom právě ve slupce najdeme spoustu zdravých látek, které jsou zdravé. Ať se ale rozhodnete pro jakoukoliv odrůdu, chybu neuděláte. Jablka se pak hodí do ovocných salátů, ale lidé je milují především v dezertech, a to nejen v jablečném koláči. Vhodná jsou i pro lidi, kteří trpí cukrovkou.

Mohlo by vás zajímat:  Invaze slimáků trápí většinu zahrádkářů. Přírodní metody pomohou tento problém vyřešit

Jablka i šťáva z nich skvěle působí na játra a žlučník, které pracují neustále a odplavují toxiny z našeho těla. Slupka obsahuje mnohonásobně více flavonoidů než jablko samotné. Pokud chcete zůstat déle zdraví, rozhodně se vyplatí dát si alespoň jedno jablko denně. Dostanete do těla nejen vitaminy, ale také další látky, navíc se jablka hodí také jako prevence před suchým kašlem nebo infekcí plic.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-apples
Přidat na Seznam.cz