Cactus 4205889 1280

Výživné hnojivo pro jarní probuzení domácích rostlin najdeme v každé kuchyni

Začátek jara je časem prvního hnojení rostlin v květináčích. Díky tomu je posílíme na samém počátku vegetačního období. První hnojení květináčových rostlinek by však mělo být jemné, aby nepoškodilo rostlinu a nedalo jí signál pro rychlejší růst a kvetení. Za tímto účelem lze použít přírodní prostředky, které úspěšně nahradí přípravky ze zahradnictví. Zjistěte, jak připravit hnojiva pro rostliny v květináčích z ingrediencí, které již máte doma.

Minerální voda

Balená minerální voda poskytne rostlinám potřebné ingredience v malých množstvích. Proto je ideální pro první hnojení. Stačí ji použít pro zalití namísto běžné vody z vodovodu.

Mohlo by vás zajímat:  Také tmavé byty mohou zdobit pokojové rostliny. Některé druhy přítmí přímo milují

Voda po vaření brambor

Voda po vaření brambor je ideální pro léčbu rostlin v květináčích. Je bohatým zdrojem minerálů a škrobu, takže účinně vyživí substrát. Při vaření brambor je však třeba myslet na to, aby voda nebyla solená.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová sedlina

Kávová sedlina je velmi dobré hnojivo pro rostliny, které dávají přednost kyselým substrátům, jako jsou azalky, kapradiny či hortenzie. Jemně pohnojí půdu a zlepší její strukturu, takže v květináči déle vydrží optimální vlhkost. Kávová sedlina také obsahuje mnoho draslíku, který prodlužuje dobu kvetení.

Mohlo by vás zajímat:  Exotická lahůdka se dá vypěstovat i u nás. Stačí k tomu nákup jednoho kusu známého ovoce

Skořápky vajec

Díky skořápkám je možné účinně posílit rostliny a zvýšit jejich odolnost vůči škůdcům. Skořápky stačí rozdrtit a smíchat s horní vrstvou zeminy, případně je namočit ve vodě po dobu 2 týdnů a vodou rostliny zalít. Je však třeba mít na paměti, že takové hnojivo může být použito pouze pro druhy, které dávají přednost alkalické nebo inertní zemině, jako jsou například levandule.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kvasnice

Kvasnice jsou jedním z nejlepších přírodních hnojiv pro rostliny. Stimulují růst kořenů, posilují celou rostlinu a urychlují její vývoj. Chrání také před houbovými chorobami. Kromě toho jsou levné a příprava na hnojení je triviální. V hrnci smíchejte kostku kvasnic a sklenici cukru, dvě hodiny nechte směs odstát a následně ji zalijte 10 litry teplé vody. Vše důkladně promíchejte a nechte týden kvasit. Vzniklý koncentrát zřeďte dalšími 10 litry vody a použijte pro zalévání.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/8-homemade-garden-fertilizers-24258
Přidat na Seznam.cz