Potatoes 2976968 1280[1]

Lukáš: Vodu z vařených brambor nosím na zahradu po kýblech. Pro sousedy jsem podivín, ale mám svou teorii

Uvaříme brambory a vodu z nich nevylijeme do dřezu, ale do speciálního hrnce, který zde mám pro tento účel připravený. Ne snad proto, že bychom vodou až tak šetřili, ale proto, že mám teorii, která je založena na zajímavé využitelnosti této pro mnohé odpadní vody. Nemusí totiž skončit ve dřezu, jelikož se s ní dá zalévat na zahradě. Opět uvádím, že to nedělám proto, že bych snad chtěl vodou takto netradičně šetřit. Dělám to proto, že jsem přesvědčen o tom, že mi pomůže v mém úspěchu při pěstování. Stejně ji potřebuji k uvaření přílohy, a místo aby skončila v odpadu, tak ji využiji na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  „Je vyprodáno, můžu vám nabídnout tyhle sazenice,“ naletěl jsem na průhledný obchodní trik

Všichni se mi smějí

Nutno říci, že tyto mé alternativní metody jsou poměrně často terčem posměchu. Děti ze mě mají srandu, manželka se za mě stydí, že vodu z brambor slévám do kýble, a o sousedech raději nemluvím. Když se mě ptali, čím zalévám, hrdě jsem jim to řekl. Od té doby mě považují za podivína. I když možná už ne tak velkého, jelikož když vidí, kolik jsem toho takto ekologicky vypěstoval, začínám je podezřívat, že někteří mou metodu budou zkoušet tak. Ostatně, proč by ne, když to funguje.

Mohlo by vás zajímat:  Stela: Zahradu vedle nás koupil mladý pár. Když jsem viděla, co zde dělají, zakázala jsem chodit ven manželovi i dětem
Zdroj obrázku: Pixabay

Metoda je jednoduchá

Co tedy dělám? Dle mého to není nic hrozného, netradičního ani zvláštního. Stačí jenom dát vařit brambory do neosolené vody. A také vařit brambory výhradně ve slupce. S oloupanými, a také ve slané vodě, to nikdy fungovat nebude.

Když se brambory uvaří, vodu nesliji do dřezu, ale naliji ji do kýble. Tam ji nechám chladnout na pokojovou teplotu. Potom smíchám s běžnou vodou a zaliji jednotlivé záhony. A proč to dělám? Jelikož slupky z brambor obsahují mnoho zajímavých a důležitých látek, které prospívají rostlinám. Zdarma tak mám nejenom část zálivky, ale i přírodní, stoprocentně ekologické hnojivo. Také zdarma. A podle toho, jak se mi v zahradničení daří, voda z brambor vážně pomáhá. Jen rodina si stěžuje, že by rády z jídelníčku brambory vyřadila, jelikož v sezóně jich máme opravdu více než dost. Ale je to ku prospěchu věci.

Zdroj: Článek byl zpracován dle příběhu našeho čtenáře
Přidat na Seznam.cz