Castle 3175317 1920

Vytvořte si doma jedinečnou levitující dekoraci s živými rostlinami

Máte rádi rostliny venku na zahrádce, ale také uvnitř svého domova? Samozřejmě, že ano. Kdo by také neměl. Možná patříte mezi ty, kteří je mají rádi, ale neumí se o ně dobře starat. To ale nevadí. Dnes si představíme variantu, o kterou se zvládne postarat úplně každý. Vypadá nádherně v každém domově a užijete si díky ní příjemné zeleně, i když nemáte doma moc místa.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aerárium u vás doma

Létající či levitující skleněné květináče s rostlinami jsou v posledních letech velice populární nejen ve světě, ale i v Čechách. Jedná se o drobné skleněné nádoby různých tvarů, ve kterých se nachází jeden větší otvor (případně několik menších otvorů na větrání). Určený je k pěstování rostlin, kterým vyhovuje život ve vzdušné vlhkosti. Každá rostlina má tak vlastní malou zahradu jen pro sebe. Existuje několik typů, které si můžete pořídit skleněné:

  • koule na květiny,
  • kapky,
  • zkumavky.
Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné přesazování udrží všechny pokojové rostliny ve zdravé kondici

Co v nich můžete pěstovat?

Do těchto netradičních květináčů se hodí mnoho druhů rostlin. Jejich omezení spočívá ve velikosti aerária a velikosti květiny. Tomu musíte přizpůsobit nejen výběr, ale také péči. Ideální jsou zejména druhy, které k životu nepotřebují zeminu. Nejlepší pro vás proto budou tillandsie, bromélie, mini orchideje, sukulenty, kaktusy nebo masožravé rostliny. Můžete tam ale zasadit jakoukoli květinu, pokud to dovolí její vzrůst a nároky na péči.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se o takové rostliny starat?

Nejde o nic složitého. Větším otvorem květinu zasadíte a také o ni pečujete. Zalévat je můžete pomocí čajové lžičky, anebo ideálně pomocí rozprašovače. Používejte pouze destilovanou neb převařenou vodu. Skvělé je, že starost o ně je minimální, protože žijí ze vzdušné vlhkosti. Nemusíte je proto ani tolik zalévat a budou vám stejně dělat radost. Pokud to v vláhou přeženete, rostliny vám v aeráriu uhnijí. A nezapomeňte, že ke květinám můžete přidat i nějakou drobnou dekoraci.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny v ložnici mají vliv na kvalitu spánku

 

Přidat na Seznam.cz