Plants 170253 1920

Stinná místa zaplňte rostlinami se směšnými názvy jako ledviník nebo pepřinec, doslova nesnášejí slunce

V každém bytě nebo domě jsou místa, která obvykle rostlinám příliš neprospívají, protože mají jen slabý přístup denního světla. Jedná se zejména o:

  • chodby
  • podesty
  • předsíně
  • schodiště, a také
  • koupelny.

Pokud byste však rádi měli i tato místa celoročně oživená rostlinami, je třeba vědět, jakým druhům se tam bude dařit. Jedná se obvykle o původní, pralesní druhy rostlin, které jsou dekorativní, ale také velice odolné a nenáročné a ke svému zdravému růstu nevyžadují příliš světla. I přesto je však potřeba jim alespoň trochu přirozeného světla dopřát. Ty nejvhodnější druhy jsou uvedeny níže.

Mohlo by vás zajímat:  Exotická květina, která dokonale pročistí vzduch: wingflower vynikne i ve vašem interiéru

Aspidistra

Aspidistře se také říká domácí štěstí a patří mezi vyhledávané odolné pokojové rostliny. Pokud jde o výšku, nepřesahuje 60 cm, listy má dlouhé, tmavě zelené a tužší. Vytváří jemné, drobné kvítky nenápadné barvy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ledviník 

Kapradiny patří obecně k velice nenáročným rostlinám a lze je snadno pěstovat i v domácích podmínkách. Mezi kapradiny patří také ledviník, který se pyšní hustými listy sytě zelené barvy. Ledviník je nenáročný nejen na přirozené světlo, ale také na zálivku, stačí ho jen několikrát v týdnu pokropit malým množstvím vody.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní byty se mění v džungli. Záplava zeleně a útulné zátiší skrývají však hrozbu

Pepřinec

Pepřinec patří k atraktivním pokojovým rostlinám a k dostání je jak ve variantě s jednobarevnými, zelenými listy, tak také s listy pruhovanými. Je velice nenáročný, ale jeho umístění byste si měli rozmyslet a neměnit ho, protože změny prostředí nesnáší dobře, zejména pokud jde o teplotu vzduchu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zamiokulkas

Zamiokulkas je původem z Madagaskaru a vyznačuje se krásnými zelenými listy s lesklým povrchem. Vyhovuje mu takzvané rozptýlené světlo a zálivka přibližně jednou týdně, vždy až předchozí zálivka zcela vsákne. Po většinu roku (kromě zimního období) se doporučuje dodávat rostlině přiměřené množství hnojiva, k čemuž můžete využít také speciální tyčinky, které se pouze zapíchnou do zeminy.

Přidat na Seznam.cz