Hedgehog Garden Filmed Kuban

Vytvořte na své zahradě přátelské prostředí pro ptáky nebo ježky

Zahrada je pro většinu z nás klidným prostředím, kde se chceme cítit co nejlépe. Proč tedy nezařídit, aby se na ní cítili dobře i další tvorové? Ať už jde třeba o takové ježky, nebo ptáky, i tito živočichové mohou být pro náš pozemek velice prospěšní. Už jen například z toho důvodu, že do našeho prostředí přidají diverzitu, ale také naši zahradu ochrání před některými škůdci. Jak jim prostředí zahrady přizpůsobit? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Mohlo by vás zajímat:  Správný postup při vytahování klíštěte sníží riziko nákazy

Napajedlo ano, ale pozor na únikovou cestu

Jednou z nejdůležitějších věcí pro každého živočicha je voda. Právě tu k životu všichni potřebujeme. Musíme si ale dát pozor na to, aby v naší zahradě byla dostupná správným způsobem. Stačí udělat jednu malou chybičku a z napajedla se stane smrtící past. Je také nutno brát v potaz, že pro každého živočicha vypadá ideální napajedlo jinak.

Zdroj obrázku: Freepik

V prvé řadě bychom si měli dát pozor na otevřené nádrže s vodou. Ty jsou totiž nebezpečné zejména pro ptáky. Opeřenci se z nich rádi napijí, ale může se stát, že do ní sklouznou a nebudou se moci dostat ven. Proto je dobré na stranu dát kus pletiva a doprostřed například plovoucí polystyren. Ptáček by pak měl zvládnout sám vyšplhat ven. Využít můžete také mělké talíře či víka od dóz, které umístíte na zem. Z těch se napije i takový ježek.

Mohlo by vás zajímat:  Celulitida trápí všechny ženy bez rozdílu. Díky našem čtyřem tipům zmizí mnohem rychleji

Úkryt jako základní potřeba

Mimo přísun vody je pro živočichy také nutné najít správný úkryt. Třeba u ježků je tento faktor obzvláště důležitý. V zimě se tak nedoporučuje shrabávat veškeré listí a také můžete ponechat vyšší trávu například kolem nižších keřů či stromů. Právě tam se ježek jistě rád schová. Co se ptáků týče, zkuste dřeviny neprořezávat úplně dohola, ať si mají kde udělat hnízda. Každá takováto maličkost zvířatům pobyt u nás na zahradě zpříjemní a budou se tak chtít vracet i nadále.

Zdroj: https://hedgehogsrus.co.uk/f/how-to-create-a-hedgehog-friendly-garden
Přidat na Seznam.cz