Protective Covering Pool Which Is Rolled Roller Unique Hightech Pvc Lamellas

Zazimujte bazén a připravte ho již nyní na novou sezónu

Jak se dny zkracují a teploty klesají, je čas připravit bazén na zimní měsíce. Zimní počasí může být pro váš bazén drsné, způsobit poškození a ztížit začátek jara. Abyste zajistili, že váš bazén zůstane v původním stavu, dodržujte tyto základní tipy, jak chránit bazén před zimním počasím.

Čistěte a vyvažujte vodu

Před zazimováním bazénu je důležité zajistit čistou a vyváženou vodu. Otestujte chemické složení vody a podle potřeby upravte pH, alkalitu a tvrdost vápníku. Zabráníte tak korozi a usazování vodního kamene během zimních měsíců. Dobrý nápad je také šokovat bazén dávkou chlóru, aby se odstranily všechny nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Při správných podmínkách nebrání pěstování ve skleníku ani mrazivá zima

Vyčistěte bazén od listí, větviček a jiných nečistot, abyste zabránili ucpání. Poté vyčistěte filtr, abyste se ujistili, že je v nejlepším provozním stavu. Zvažte jeho vyjmutí a uložení na teplém a suchém místě, abyste zabránili poškození v důsledku tvorby ledu.

Zakryjte svůj bazén

Investujte do kvalitního zimního zastřešení bazénu, které odpovídá velikosti a tvaru vašeho bazénu. Dobře padnoucí kryt ochrání před listím, nečistotami a srážkami a zároveň zadrží teplo a zabrání odpařování vody. Síťové nebo pevné kryty jsou obě dobré možnosti, přičemž síťované kryty umožňují průchod vody a pevné kryty fungují jako bariéra.

Mohlo by vás zajímat:  Nalákejte ovocné mušky do pasti. Od malých mlsalek bude rázem pokoj
Garden Summer Green Poolside Leisure
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte vzduchový polštář

Před zakrytím bazénu umístěte do středu bazénu vzduchový polštář. Tyto polštáře pomáhají přemístit váhu ledu a sněhu a snižují namáhání stěn a obložení vašeho bazénu.

Sledujte hladiny vody

Během zimy pravidelně kontrolujte hladinu vody. Pokud klesne příliš nízko, riskujete poškození fólie a konstrukce bazénu. Udržujte hladinu vody podle potřeby přidáním další vody do bazénu.

Sledujte hromadění sněhu

V oblastech s hustým sněžením je nezbytné dávat pozor na nahromadění sněhu na krytu bazénu. K jemnému odstranění přebytečného sněhu použijte smeták nebo bazénový kartáč. Buďte opatrní, abyste během procesu neprorazili kryt.

Zdroj:https://www.homedepot.com/c/ah/how-to-winterize-a-pool/9ba683603be9fa5395fab90ef8aad61
Přidat na Seznam.cz