Old Lady Is Being Checked Blood Pressure Using Blood Pressure Monitor Kid Set

Vysoký krevní tlak je viníkem mnoha onemocnění. Prodlužte svůj život správným jídelníčkem

Hypertenze patří mezi onemocnění, která mohou být v případě, že je nebudete řešit, velmi vážná. Nemoc sice nebolí, ale může způsobit velké zdravotní komplikace. Velmi často ale zjistíme, že trpíme vysokým tlakem, až příliš pozdě. Neobjeví se totiž žádné příznaky, které by na něj upozornily.

Snížit krevní tlak můžete potravinami

Jestli se obáváte příliš vysokého krevního tlaku, budete muset přehodnotit svůj životní styl. Je totiž nutné stravovat se zdravě, dopřát si také pravidelný pohyb a omezovat konzumaci alkoholu nebo kouření cigaret. Hypertenze je nemoc, kdy diastolický tlak překročí hladinu normálu. Hodnoty normální hladiny jsou 80 mm Hg pro diastolický a 120 mm Hg pro systolický krevní tlak.

Mohlo by vás zajímat:  Kolísání hladiny glukózy je při cukrovce vždycky problém. Správný jídelníček předejde vážným komplikacím

Co může přispět k rozvoji vysokého krevního tlaku? Může za to například nadváha, nebo dokonce obezita. Poté je to nedostatek sportovních aktivit, které musí být přizpůsobené konkrétní osobě. Zmínili jsme již také kouření a stravovací návyky, které mohou být rozhodující. Jaké dietní chyby mohou zvýšit riziko vzniku hypertenze?

Zdroj obrázku: Freepik

Vynechte polotovary a dejte si hodně zeleniny

Vyvážená strava je velmi důležitá, abyste byli dlouho zdraví. Je velmi snadné podlehnout sladkostem nebo alkoholu. Měli byste ho vynechat a místo toho si dát čerstvou vodu s citronem. Na snídani jsou pak vhodné bílkoviny, k obědu si dejte něco lehkého se spoustou zeleniny. Zelenina a ovoce jsou v jídelníčku velmi důležité.

Mohlo by vás zajímat:  Hrušky jsou vhodné při redukční dietě i při cukrovce

V dietě byste měli mít hlavně dostatek vlákniny. Vláknina totiž podporuje práci srdce a také trávicí procesy. Vláknina usnadní vyprazdňování a nebude vás tížit pocit plného žaludku nebo nadmutého břicha. V létě je nutné konzumovat více ovoce i zeleniny. Vhodné jsou například rajčata, mrkev, brokolice nebo sezonní ovoce. V létě ho najdete na mnoha zahrádkách. Dát si můžete také sušené ovoce.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/articles/4249-hypertension-and-nutrition
Přidat na Seznam.cz